Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania w kołach przedmiotowych, podczas treningów sportowych, wycieczek.

Zajęcia sportowe

Wielu uczniów naszego liceum to absolwenci gimnazjów sportowych. Wybierają naszą szkołę, ponieważ mają tu nie tylko okazję do uczestniczenia w ciekawych lekcjach wychowania fizycznego, ale również możliwość wyboru spośród wielu sportowych zajęć pozalekcyjnych.

Dysponujemy wielofunkcyjną halą sportową, w której odbywają się liczne zawody (licealiada czy spartakiada) i dobrze wyposażoną siłownią. Osoby zainteresowane tańcem mogą korzystać z profesjonalnej sali z lustrami i sprzętem audiowizualnym. I przede wszystkim: mamy profesjonalną, oddaną swojej pracy kadrę nauczycieli-trenerów. Prowadzą oni różnorodne zajęcia pozalekcyjne (również w czasie ferii zimowych) i przygotowują młodzież do zawodów. Ich praca przynosi wymierne rezultaty.

Jeśli jesteś aktywny, lubisz sport i masz w sobie chęć rywalizacji – dołącz do nas!

Redakcja szkolnej witryny www i mediów społecznościowych

Jeśli przejawiasz dziennikarskie zainteresowania, mamy dla Ciebie propozycję – dołącz do Redakcji szkolnej witryny www. Będziesz mieć możliwość rozwijania umiejętności literackich, fotograficznych, montażu filmów. Przełamiesz się i zaczniesz łatwo nawiązywać kontakty z innymi osobami, przeprowadzisz ciekawe wywiady, napiszesz świetne recenzje. Zapraszamy!

Przygotowanie do matury – fakultety

Na chętnych i niechętnych 😉 czekają liczne fakultety przygotowujące do egzaminu maturalnego. Profesjonalna kadra nauczycielska doskonale przygotuje cię do tego ważnego w życiu wydarzenia. Może Cię to troszkę kosztować – budzik nastawiony na wczesne godzinny poranne (część fakultetów już o 7.00) lub dłużej poczekasz na upragniony weekend (cotygodniowe próbne matury w piątki). Nie żałuj jednak sił – takie poświęcenie to prosta droga do świetnego wyniku na maturze. Nasi uczniowie osiągają zawsze najwyższe wyniki, a powodem takiego stanu rzeczy są m.in. właśnie organizowane dla nich fakultety.