Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna

„Transhumanizm – czy możliwe jest życie w maszynie”? Drukuj Email

W ubiegłym tygodniu, 4 i 5 stycznia w ramach Dwójkowych Spotkań, gościła w naszej szkole z wykładem „Transhumanizm – czy możliwe jest życie w maszynie” dr Monika Szetela. Absolwentka teologii, pracy socjalnej, doradztwa zawodowego i politologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, członek Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, autorka książki „Pułapki poprawności politycznej”.

Pani doktor przedstawiała różne dziedziny życia, w których technologia ułatwia nam funkcjonowanie. Mieliśmy możliwość poznania najnowszych kierunków badań prowadzonych nad strukturą ludzkiego mózgu w celu doskonalenia i przemiany możliwości człowieka właśnie poprzez rozwój współczesnej technologii. Prelegentka postawiła również wiele pytań o charakterze egzystencjalnym, które stają przed nami w wyniku rozwoju transhumanizmu.

 

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.