mLegitymacja dla Uczniów II LO!

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem naszej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Czytaj więcej „mLegitymacja dla Uczniów II LO!”

UWAGA!

Konkurs języka niemieckiego „Sprachdoktor” odbędzie się
14 marca o godz. 13:00 w auli II LO.

Uczestników prosi się o zabranie czarnych długopisów.

XV edycja konkursu językowego Komunikatywny Europejczyk!

Autorski pomysł nauczycielek języków obcych II LO to przede wszystkim potyczki młodych poliglotów, którym przyświeca cel rozpowszechniania wielojęzyczności.

W etapie szkolnym zmierzyło się 35 naszych licealistów. Wyłoniliśmy 5 laureatów, którzy dumnie reprezentowali Naszą Szkołę. Trzymamy kciuki za: Hannę Bicz, Natalię Kolawę, Kaspera Kulpę, Emilię Cichowską oraz Filipa Florczyka.

Dnia 6 marca 2024 r. mury II LO gościły blisko 70 reprezentantów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Lubina i okolic. Uczniowie zmierzyli się z 10 sytuacjami, które musieli rozwinąć w dwóch językach. Ogromnie cieszy nas zainteresowanie nauką języków obcych, szczególnie wśród uczniów szkół podstawowych, którzy, decyzją Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mają szansę na dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich.

Zbiórka zużytych baterii!

We wczorajszej szkolnej zbiórce zużytych baterii w ramach akcji „Czystość dla Lubina” zebrano ich 1166! Chrońmy Ziemię 🙂

Uroczyste wręczenie nagród w konkursach towarzyszących zbiórkom – dzisiaj, 23 lutego 2024, na długiej przerwie w auli szkoły.

Uczestnikom dziękujemy!!! I zapraszamy do auli 🙂

Srebrne medale w Finale Strefy legnickiej!

Jak napisać o emocjach podczas sportowej rywalizacji, gdzie biorą udział nasi sportowcy w różnych dyscyplinach? Jak napisać o zmęczeniu, wyczerpaniu, strachu, o smutku po przegranej, o bólu… O wszystkich dziewczynach i chłopakach, którzy uczą się w 2 LO a po lekcjach idą na trening i muszą zdążyć odrobić lekcje, napisać rozprawkę, nauczyć się z biologii, przypomnieć słówka, powtórzyć matematykę, chemię i nie zasnąć! I właściwie to będzie cały wachlarz emocji.

Często jest to trudne do pogodzenia. Ale się udaje. Dzięki wytrwałości, pracowitości, współpracy i dzięki kompromisowi uczeń – nauczyciel można tak zorganizować sobie dzień, tydzień, że okazuję się, że można. Nauka i sport to się nie wyklucza.

I to jest fajne i dobre 🙂

Więc – mamy srebrne medale w Finale Strefy legnickiej!

Przegraliśmy w tie-breaku z Głogowem, raz w półfinale w Chocianowie – 12.02.2024 no i teraz w finale – 20.02 2024 w Jaworze.

Ale wygraliśmy z drużynami z Chocianowa i Jawora, nauczyliśmy się też fajnego tańca i nadal będziemy grać w siatkówkę. I lubimy wychowanie fizyczne !!!

Skład drużyny :
  • Aleksandra Grocholska-1b,
  • Urszula Gawron- 1c,
  • Paulina Barcikowska- 1d,
  • Julia Duszyńska- 1d,
  • Aleksandra Buchowska- 2a,
  • Nadia Chobot- 2c,
  • Patrycja Barcikowska- 2d,
  • Zuzanna Hałys- 2d,
  • Alicja Deptuła- 3f,
  • Magdalena Zawada- 4e
Gratulujemy! Jesteśmy dumni!

I mamy fajnych kibiców, trenerów i nauczycieli – pozdrawiamy i dziękujemy !

opiekun – A.Stolarczyk

Zbieramy baterie!

W ramach akcji „Czystość dla Lubina” zachęcamy, aby 22 lutego przynieść do szkoły baterie. Będą one liczone na 2 i 3 przerwie obok akwarium. Dla osoby, która przyniesie ich najwięcej oraz dla klasy, która się zaangażuje najbardziej, czekają nagrody. Wszystko dla dobra naszej planety.

Zachęcamy do udziału!

Przygoda z Erasmus+!

W 2022 r. a dokładnie od 03.07. do 11.07. miałyśmy przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w programie Erasmus+. Wszystko miało miejsce we Wrocławiu, gdzie jako polska grupa gościliśmy uczestników projektu z innych krajów. Tematem przewodnim był sport, więc każdego dnia braliśmy wspólnie udział w różnych aktywnościach fizycznych typowych dla każdego kraju. Od 10.07.2023 r. do 20.07.2023 r. przeżyliśmy po raz drugi przygodę z projektem Erasmus+, którego tematem była ekologia. Każdego dnia uczestniczyliśmy w różnego rodzaju aktywnościach dotyczących ekologii. Robiliśmy własnoręcznie mydła, pomagaliśmy w hospicjum oraz braliśmy udział w wykładach dotyczących ekologii. Wszystko było zorganizowane tak, abyśmy spędzali ze sobą wszyscy jak najwięcej czasu i komunikowali się w języku angielskim. Odbywały się także na obydwu projektach wieczory kulturowe, podczas których mogliśmy poznać nieco kulturę każdego kraju oraz wyjazd na Górę Ślęża. Program także pozwolił nam przełamać strach przed komunikowaniem się w języku angielskim i poznać wspaniałych ludzi, z którymi utrzymujemy kontakt do dziś. Zachęcamy każdego z was do wzięcia udziału w projekcie, gdyż jest on niesamowitą przygodą i ułatwi wam porozumiewanie się w języku obcym.

Julia Marks
Zuzanna Stasiuk
Maja Herda
Agata Domagalska
Alicja Adamczyk
Renata Dubiel

Finał strefy legnickiej dla siatkarzy!!!

W dniu 13.02.2024 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w półfinale strefy legnickiej w piłce siatkowej chłopców. Po wspaniałej grze drużyna II LO zajęła I miejsce, uzyskując awans do kolejnego etapu rozgrywek, który odbędzie się w Legnicy .

Drużyna w składzie:
  • KACPER TOPOROWSKI