Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna O szkole Osiągnięcia

W ponaddwudziestoletniej historii naszej szkoły niejednokrotnie cieszyliśmy się sukcesami naszych uczniów. Są oni znani z licznych tytułów mistrzowskich, jakie zdobywają w różnorodnych dyscyplinach sportowych, zwyciężają też w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Nasza młodzież nie pozostaje obojętna na los innych ludzi. Znajduje to wyraz m.in. w działalności szkolnego koła wolontariatu. Liczne akcje, jakie od lat organizuje, zostały wielokrotnie zauważone i docenione.

Poniżej prezentujemy najnowsze osiągnięcia naszych uczniów...


Osiągnięcia
WYNIKI KONKURSU POŻARNICZEGO "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" Drukuj Email

13 lutego 2014r. na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach udział wzięło 12 uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 82 pytań.

Po podliczeniu punktów klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce: Wojciech Romanowicz 3a

II miejsce: Dawid Romanowicz 3b

III miejsce: Jakub Fuczek 2e

Dalsze miejsca w kolejności zajęli: Kamila Rykowska 1b, Patryk Szwarc 1b, Jacek Gonos 1e, Martyna Grech 1e, Katarzyna Czernik 1e, Michał Rataj 1g, Daria Kuzemczak 1e, Urszula Tokaruk 1g, Jakub Leszczak 1g.

Zwycięzcom, którzy będą reprezentowali nasze Liceum w dalszym etapie rozgrywek, serdecznie gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie.

 
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund! Drukuj Email

 

Laureatami Konkursu zostało troje uczniów naszej szkoły:

1. Jennifer Biszczuk - kl. If

2. Jerzy Kardasz - kl. Ia

3. Tomasz Ptak - kl. IIIb

Wszyscy uczniowie uzyskali wynik bardzo dobry. Jennifer Biszczak uzyskała największą ilość punktów w szkole, zajęła 5 miejsce w województwie i znalazła się wśród 20 najlepszych uczniów w Polsce.

Tomasz Ptak zajął 3 miejsce w województwie w kategorii klas II i III. Najwięcej punktów w kategorii klas II otrzymała Anna Maria Świekatowska - kl. IIe.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu Sprachdoktor.

 
Drezno - rozstrzygnięcie konkursu! Drukuj Email

12 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu, który podsumował grudniowy wyjazd do Drezna.

Uczniowie II LO przebywali w Dreźnie w dniu 9 grudnia 2013 r. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z elementami kultury i tradycji Niemiec. Nasi uczniowie poznawali zwyczaje adwentowe i tradycje bożonarodzeniowe oraz zwiedzali najciekawsze zabytki achitektoniczne miasta, m.in. Frauenkirche, tarasy nad Łabą, stare miasto.

Uczniowie zbierali informacje oraz dokumentowali pobyt w Dreźnie, aby później przygotować prace, które zostały ocenione przez jury w składzie: R. Techmański, J. Zimna, M. Rzepnicka.

W spotkaniu wzięła udział p. Dyrektor Jolanta Dubińska oraz p. Wicedyrektor Julitta Frankiewicz.

Poniżej wyniki konkursu...

Więcej…
 
Wyniki szkolnego etapu konkursu KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK! Drukuj Email

W środę 05. 02. 2014 odbył się szkolny etap konkursu KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK, w którym udział wzięło 23 uczniów naszego liceum. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:

 

Tomasz Ptak IIIb

Jerzy Kardasz Ia

Mateusz Grzeliński Ia

Wojciech Grzeliński Ia

Andrzej Benedyk IIb

 

Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.

 
Rozstrzygnięto tegoroczny konkurs filmowy! Drukuj Email

W ubiegłą środę rozstrzygnięty został tegoroczny konkurs filmowy. Klasy pierwsze i drugie miały za zadanie wykonać film, który dobrze przedstawiał by profil i ich samych.

Nie muszę chyba wspominać że walka była zaciekła, mimo małej ilości biorących udział klas. Szczególny pojedynek odbywał się na poziomie klas drugich, gdzie II a i II e wykonały świetną robotę!

Zaraz po prezentacji materiałów, odbyło się głosowanie w którym wyżej wymienione klasy wiodły prym. Ciekawą rzeczą było to, że opinia jury była w przeważającej mierze zgodna z wynikami wyborów przedstawicieli klas, ponieważ obie prace zostały ex aequo okrzyknięte zwycięskimi.

Młodszym uczestnikom pozostało tylko czekać na przyszły rok, w którym większe zaangażowanie w pracę nad filmem, da wspaniałe efekty, a co za tym idzie - zwycięstwo!

Nie zapominam o najważniejszym: Gratulujemy zwycięzcom!

MH

 
FINALIŚCI III Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku 2014 są wśród nas! Drukuj Email

14 stycznia 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje III Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. W tegorocznej edycji Konkursu zmagało się w naszej szkole 41 uczniów.

W finale dolnośląskim 9 II 2014 o godz. 10:00 w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego reprezentują naszą szkołę (w kolejności alfabetycznej):

Daria Andrzejczyk z klasy 3 b
Aleksandra Grzempowska 2 b
Karolina Kardynia 2 e
Aleksandra Kot 1 a
Weronika Leszkiewicz 2 b
Sławomir Oruba 2 a
Magda Pawlikowska 2 b
Małgorzata Pietras 3 a
Dawid Romanowicz 3 b
Julia Zimna 1 a


Gratulujemy !

Trzymamy kciuki !

 
Wyniki szkolnego etapu XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej! Drukuj Email

 

Znamy już wyniki szkolnego etapu XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

Wiktoria Salomon - kl. I E
Wojciech Grzeliński - kl. I A

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESU!

 
III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Nienawiść nie leczy - rzecz o HIV i AIDS"! Drukuj Email
Mamy kolejny sukces!

W poniedziałek 2 grudnia 2013 r., drużyna złożona z uczniów II LO zajęła III miejsce w Miedzyszkolnym Konkursie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego pt. "Nienawiść nie leczy - rzecz o HIV i AIDS".

GRATULUJEMY SUKCESU!
 
Premiera książki naszego ucznia! Drukuj Email

W dniu 25 listopada 2013 nastąpiła premiera książki ucznia naszej szkoły, klasy 2c, Michała Majewicza. Jego książkę na razie w postaci elektronicznej (e-book) będzie można kupić w wielu księgarniach internetowych. Dostępna jest już na stronie ebooki123.pl, a w niedalekiej przyszłości pojawi się także w takich sklepach jak Empik, Amazon, KoboBooks, Apple IBookstore.

"Skarbimir z rodu Ather" to książka bogata w zwroty akcji, niespodziewane wydarzenia i najróżniejsze wątki. W tej powieści wszyscy mają swoje mroczne tajemnice, o których lepiej nie wspominać na głos. Każdy jest inny, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Autor sprytnie przedstawia bohaterów i stopniowo dawkuje prawdy świata Nestrasi. Opisy są ciekawe, wzbogacone mapami obrazującymi zaprezentowane krainy. Akcja rozgrywa się w wymyślonym świecie - jak na high fantasy przystało. Każdy głodny niesamowitych przygód, epickich pojedynków, mistycznych bohaterów umysł znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

Michał W. Majewicz to bardzo młody, siedemnastoletni autor, twórca powieści high fantasy. Jego debiutancka książka „Skarbimir z rodu Ather" jest wspaniałym wstępem do sagi Nieugiętego, nad którą aktualnie pracuje. 

Koledze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w pisaniu jak i w nauce.

 
Wokalny sukces! Drukuj Email
W dniach 19 i 20 listopada odbyły się przesłuchania do XXXI Konkursu Wokalnego Scena Prezentacji Młodych. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Malwina Latos z kl. 2d i Kalina Kabat z kl. 3e. Dziewczyny zmierzyły się z 38 innymi uczestnikami, a było o co walczyć - występ w finale i główna nagroda w wysokości 1000zł! Kalina zakwalifikowała się finału i piosenką "Tango Tandresse" wyśpiewała sobie 3 miejsce, nagrodę w wysokości i 200zł i torbe pełną gadżetów! :)

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko wokalnych!
 
Mamy WYNIKI! Drukuj Email

8 XI odbyły się w naszej szkole eliminacje etapu szkolnego 37 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Oto wyniki:
  1. miejsce - Jeniffer Biszczak kl. 1F
  2. miejsce - Katarzyna Mum kl. 1B
  3. miejsce - Tomasz Ptak kl. 3B


GRATULUJEMY!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 18

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.