Do ulubionych

Strona główna Sport Osiągnięcia Rok szkolny 2013/2014

Osiągnięcia sportowe 2013/2014!
Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w Lekkiej Atletyce! Drukuj Email

4 czerwca 2014r. odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w Lekkiej Atletyce. Z naszej szkoły brało udział 14 dziewcząt i 16 chłopców startując w następujących konkurencjach: 100m. 400m. 800m. 1500m. pchniecie kulą, skok w dal, sztafeta 4x100m.

W ogólnej punktacji dziewczęta zajęły IIm. minimalnie przegrywając ze szkołą sportową. Chłopcy zajęli IIIm.

Więcej…

Kolejne osiągnięcia w lekkoatletyce! Drukuj Email

Po raz kolejny mamy przyjemność zakomunikować o następnych zdobyczach naszych szkolnych lekkoatletów. W zawodach Indywidualnych Mistrzostw Chłopców Ze Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego, w biegach na 100 metrów,  nasz kolega Jakub Żogalski zajął III miejsce zaś Tobiasz Belgrau zdobył II miejsce na podium w kategorii biegów na 1500 metrów.

Gorąco gratulujemy obydwu biegaczom i życzymy nowych osiągnięć!

biegi05062014

Zwycięstwo w lekkoatletyce! Drukuj Email

Uczeń naszego liceum, Jakub Żogalski zdobył imponujące wyniki w finałowych zawodach Dolnośląskich Igrzysk LZS.

W kategorii bieg na 100m, nasz kolega zdobył II miejsce z czasem 11:38 sekundy. Jednak Kuba postanowił sięgnąć po więcej i wynikiem 23,47 sekund zajął I miejsce w kategorii biegu na 200m. Szczerze gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów w tej wyjątkowo wymagającej dyscyplinie! Bardzo zachęcamy wszystkich uczniów do pójścia w ślady naszego zawodnika i spróbowania własnych sił w tego typu zawodach.

dyplom Zogalski 2014 1dyplom Zogalski 2014 2

Finał w Lekkiej Atletyce - sukces! Drukuj Email

lzs

Nasi uczniowie osiągnęli sportowe sukcesy w Dolnośląskich Igrzyskach LZS mieszkańców Wsi i Miast.

W Finale Lekkiej Atletyki, w kategorii 800 m MJ mł., Tomasz Belgrau zajął I miejsce z wynikiem 2; 08:64.

Również Kacper Furmańczyk zajął I miejsce w kategorii 100 m MJ mł., osiągając wynik 11:06.

Kolegom gratulujemy sukcesu

i życzymy powodzenia!

Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w siatkówce! Podwójny sukces! Drukuj Email

Dziewczęta i chłopcy z II LO odnieśli kolejny sportowy sukces. Po zaciętej walce oba zespoły zajęły II miejsca w Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego w siatkówce, które odbyły się 19 i 20 maja 2014 r.

Najlepsze na Dolnym Śląsku!!! Drukuj Email

W dniu 14 kwietnia 2014r we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Aerobiku Rekreacyjnym Szkół Ponadgimnazjalnych.

W zawodach brało udział 8 drużyn. Nasze dziewczęta znokautowały przeciwniczki.

Elementy obowiązkowe zostały ocenione przez jury na 9,7/10pkt, a wrażenia artystyczne na 9,2/10pkt.

Tylko nasza drużyna przekroczyła próg magicznej "dziewiątki". Tym samym dziewczęta zostały Mistrzyniami Dolnego Śląska!!!

Skład drużyny: Klaudia Zygler 2c, Agnieszka Grzyb 2c, Katarzyna Spirovska 2a, Daria Świercz 1f, Angelika Męcik 1f, Klaudia Terepko 1f.

Opiekun: Sylwia Maliszewska

Gratulacje!!!

I już prawie na pewno wiadomo, że wystartujemy za rok :)

Zobaczcie na youtube:

Szachowy sukces! Drukuj Email

Nasi uczniowie kolejny raz dali dowód swoim niezwykłym umiejętnościom szachowym. Drużyna w składzie: Konrad Baszczyk, Jakub Matkowski, Wojtek Wojtkiewicz i Kasia Kobyra zajęła II miejsce w Licealiadzie Młodzieży w Szachach (strefa legnicka).

Sukces naszych tenisistów! Drukuj Email

04 marca 2014r. w Legnicy dwaj reprezentanci naszej szkoły, Michał Walczak (3a) i Michał Kowalski (3b) wywalczyli III miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w Tenisie Stołowym Chłopców (Licealiada Młodzieży). Rywalizacja była bardzo trudna, tym bardziej gratulujemy, dziękujemy i cieszymy się ze zdobytych, do klasyfikacji ogólnej, punktów.

'

Pływacki sukces! Drukuj Email

W dniu 29.01.2014r odbyły się Powiatowe Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu.

Nasi uczniowie, drużyna dziewcząt i chłopców zajęli wysokie punktowane II miejsca. W tej rywalizacji ustąpili tylko uczennicom z I LO i uczniom z ZS nr 1 -zawodniczkom i zawodnikom trenującym na co dzień w klubach pływackich.

Nie posiadamy zaplecza pływackiego, a nasi uczniowie przygotowywali się samodzielnie, za to tym bardziej należą się słowa uznania.

Gratulujemy sukcesu!!!

Opiekun drużyn: Sylwia Maliszewska

Kolejny sportowy sukces! Drukuj Email

Nasi siatkarze zajęli I MIEJSCE w MISTRZOSTWACH POWIATU LUBIŃSKIEGO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW.