Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

Do ulubionych

 
 

Strona główna Biblioteka Biblioteczne aktualności!

Biblioteczne aktualności!
"Biblioteki rządzą"! Drukuj Email

ScreenHunter 264 Sep  30 23 44

 

W październiku obchodzimy MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. 

Jest to święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Obchodzone jest od 1999 roku w całej Europie i świecie. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Hasło tegorocznych obchodów to: „BIBLIOTEKA SZKOLNA RZĄDZI”. Podkreśla ono ważną rolę książki i czytania w procesie edukacyjnym dzieci i młodzieży i znaczącą pozycję biblioteki w placówce. Do tego jest niezbędna dobrze wyposażona biblioteka. Taka jest nasza szkolna biblioteka: wyposażona w bogaty zestaw lektur, encyklopedii, słowników, książek beletrystycznych i popularnonaukowych. Są w niej 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i z edukacyjnym oprogramowaniem multimedialnym.

Od wczesnych godzin rannych do popołudniowych wypożyczalnia czeka na Was, Drodzy Czytelnicy, abyście przychodzili i wypożyczali to, co jest Wam potrzebne do nauki i dobrej rozrywki.

ZACHĘCAMY WAS DO CZĘSTYCH ODWIEDZIN!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.