Do ulubionych

Strona główna Sport Osiągnięcia Rok szkolny 2012/2013

Osiągnięcia sportowe 2012/2013
Sportowy sukces II LO! Drukuj Email
20 czerwca 2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbyło się podsumowanie miejskiego i powiatowego współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2012/2013 połączone z wręczeniem nagród i dyplomów za miejsce zajęte w wielomiesięcznej rywalizacji sportowej.

II LO zostało szczególnie odznaczone. Zajęliśmy I MIEJSCE w skali miasta i I MIEJSCE w skali powiatu, co uwiecznione zostało na poniższych dyplomach!

Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom,
dzięki którym osiągnęliśmy tak wspaniały sukces!

Finał Strefy Legnickiej w piłce siatkowej plażowej dziewcząt! Drukuj Email
W dniu wczorajszym tj. 06-06-2013r. odbył się Finał Strefy Legnickiej w piłce siatkowej plażowej dziewcząt.

Nasze uczennice w składzie: Łopot  Karolina III e, Poręba  Karolina III f, Matuszów Joanna II a, (opiekun Andrzej Fil) zajęły drugie miejsce i awansowały do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 17 czerwca 2013 w Strzelinie.

Miejsce I - Zespół Szkół w Złotoryi

Miejsce II - II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie

Miejsce III - Liceum Ogólnokształcące w Górze

Miejsce IV - I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - MISTRZOSTWA PODSTREFY! Drukuj Email
W dniu 22.03.2013 roku na hali sportowej w naszej szkole rozegrano Turniej Piłki Ręcznej Mistrostwa Podstrefy. Do turnieju zakwalifikowały się trzy zespoły, które zagrały dwa mecze po piętnaście minut "każdy z każdym". Zmierzyły się drużyna II LO, drużyna z Głogowa i ZS Chocianów.

Pierwszy rozegrany mecz to Lubin kontra Głogów. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna z Głogowa. Wynik po pierwszej połowie to II LO 8:9 Głogów, końcowy wynik to 19:21 dla Głogowa. Pierwsza porażka dla zawodników naszej szkoły z całą pewnością była bolesna, lecz już w następnym straciu z drużyną z Chocianowa pokazali na co ich stać. 11:9 to wynik po pierwszej połowie, natomiast końcowy wynik z czeroma punktami przewagi to 19:15. W ostatnim meczu zmierzyli się druzyna z Głogowa oraz ZS Chocianów. W pierwszej połowie meczu zdecydowanie prowadziła zespół Chocianowa z przewagą nawet do ośmiu punktów. Niestety w drugiej połowie Głogów odegrał się i z wynikem 23:21 odnieśli zwycięstwo w tym starciu.

Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Podstrefy zajęła drużyna z Głogowa. Drugie miejsce IILiceum Ogólnokształcące, trzecie natomiast ZS Chocianów.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych i nie tylko, oczywiście!

Sukces w piłce ręcznej chłopców! Drukuj Email

Reprezentacja II LO w piłce ręcznej chłopców
odniosła sukces w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego zajmując I miejsce.

Skład drużyny:
Wcisło Krzysztof, Osadczuk Jakub, Bartocha Mateusz, Klinger Mateusz, Dziwiński Patryk, Nowak Marcin, Pokora Tomasz, Sosnowski Jakub, Dec Adam, Trzosz Tomasz, Nowakowski Piotr, Wolniaczyk Paweł, Mokrzanowski Grzegorz, Plesiak Michał, Czeszek Patryk, Pałaszewski Grzegorz, Lipiński Damian, Sutor Maciej, Wójcik Tomasz, Wejksznia Marek, Mizerski Dawid.

Opiekun:
Piotr Nowak.

GRATULUJEMY!

Osiągnięcie sportowe II LO! Drukuj Email
Uczniowie naszego Liceum wiele razy pod kierunkiem swoich opiekunów dawali pokaz swych sportowych umiejętności. Bardzo dobrym tego przykładem jest zajęcie 8 miejsca w skali województwa w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Warto pamiętać, że brało w nich udział aż 210 szkół.

Zwycięstwo w piłce siatkowej dziewcząt! Drukuj Email
Reprezentacja dziewcząt po zwycięstwie w Finale Powiatowym nad ZS Nr 1 w Lubinie 2 : 0 (25 : 1 ; 25 : 6 ) oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie 2 : 0 ( 25 : 6 ; 25 : 9), awansowała do Półfinału Strefowego, który odbył się 19 lutego 2013r. w Głogowie, gdzie nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce i awansowały po raz czwarty z rzędu do Finału Strefowego w Legnicy.

Wyniki turnieju w Głogowie:

II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie - ZS Polkowice 2 : 1 ( 22 : 25 ; 25 : 18 ; 15 : 6),
II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie - LO Góra 2 : 0 ( 25 : 16 ; 21 : 25; 15 : 6),
II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie - I LO Głogów 0 : 2 ( 18 : 25 ; 13 : 25)

Szkolny turniej piłki nożnej! Triumf 1C! Drukuj Email

Gdyby na parkiecie pojawiły się dziewczyny, z pewnością byłaby to najbardziej krwawa walka w historii sportu - tysiące pokopanych kostek i okna wybite piłką lecącą na ślepo. Dzięki Bogu faceci są inni - myślą taktycznie, kierują się logiką i nie podchodzą do wszystkiego tak emocjonalnie jak panie. Zakładają hawajskie spodenki do jaskrawofioletowych butów i niczym się nie przejmują.

Od teraz liczy się tylko piłka.

I choć ja jako szanująca się kobieta nie rozumiem tej euforii panującej nad dwoma bramkami, to 24 stycznia miło było pooglądać spocone, wysportowane łydki z II liceum i tak skupionych na grze młodych mężczyzn.

Chłopcy z kilkunastu klas starli się ze sobą w 8-minutowych spotkaniach i zacięcie toczyli grę o tytuł 'tych najlepszych' z naszej szkoły.

Taka okazała się piątka z 1c: Kuba Kosior, Kamil Trzychowski, Paweł Jastrzębski, Michał Kapusz i Łukasz Szyndlar po remisie z 1b okazali się bezapelacyjnymi mistrzami w rzutach karnych i tym samym zwyciężyli.

Dumne 3 miejsce przypadło klasie 2d, a tytuł Króla Strzelców trafił do Jakuba Pleśniaka.