Szkoła

Odkrywców

Talentów

 

 

Super Szkoła

Przeczytaj artykuł...
Zobacz zdjęcia...
Zobacz dyplom...

 

  instagram calesnapchat cale

logo-uczniowie optivum NET

Do ulubionych

 
 

Strona główna Aktualności
II Liceum Ogólnokształcące w Lubinie

Wykład prof. dr hab. Marka Bojarskiego w II LO! Drukuj Email
poniedziałek, 25 września 2017 13:37

 

 

Z radością informujemy o wykładzie prof. dr hab. Marka Bojarskiego, pt. "Zasady tworzenia przepisów prawa karnego", który odbędzie się 27.09.2017 r. o godz. 13.00 w auli II LO w Lubinie.

Profesor Marek Bojarski (ur. 13 marca 1946 w Przemyślu) – polski prawnik specjalizujący się w prawie karnym, prawie karnym skarbowym i prawie o wykroczeniach, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego i rektor tej uczelni w kadencjach 2008–2012 oraz 2012–2016.

W 1963 zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Studia prawnicze ukończył w 1969 na Uniwersytecie Wrocławskim. Na macierzystej uczelni w 1976 uzyskał stopień doktora, a w 1985 stopień doktora habilitowanego. 20 października 1992 otrzymał tytuł profesora nauk prawnych.W 1963 zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Studia prawnicze ukończył w 1969 na Uniwersytecie Wrocławskim. Na macierzystej uczelni w 1976 uzyskał stopień doktora, a w 1985 stopień doktora habilitowanego. 20 października 1992 otrzymał tytuł profesora nauk prawnych.

Więcej…
 
Uwaga Maturzyści!!! Drukuj Email
piątek, 22 września 2017 11:11

 

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS TRZECICH

ORAZ MATURZYŚCI – WAŻNE!!!


Informuję, że na stronie www.oke.wroc.pl znajduje się

Komunikat dyrektora centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017r.

w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków 

i form przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2017/2018. 


Ponadto przypominam o konieczności jak najszybszego dostarczenia

opinii, orzeczeń lub zaświadczeń lekarskich uprawniających

do dostosowania warunków lub formy egzaminu maturalnego

(dotyczy osób, które do tej pory stosownych dokumentów nie przyniosły). 

 

W razie pytań i wątpliwości, proszę o kontakt,

Emanuela Garnowska.

 

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017 r.

w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków

i form przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2017/2018.

 

https://oke.wroc.pl/wp-content/uploads/library/File/pdfy/20170901_DostMat.pdf

 

 

 
Konkurs „Wybieram wybory” o wyborach samorządowych! Drukuj Email
czwartek, 14 września 2017 14:30

 

 

Znamy już szczegóły II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Państwowa Komisja Wyborcza na posiedzeniu w poniedziałek, 28 sierpnia przyjęła regulamin Konkursu. Będzie on poświęcony wyborom samorządowym, które odbędą się jesienią przyszłego roku. Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 17 października br. Chętnych z II LO zapraszamy do kontaktu z p. Adamem Dragan. 9 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu – test wyboru, składający się z 25 pytań. Zakres tematyczny pytań obejmować będzie działy I i II oraz VII - IX Kodeksu wyborczego – zawierające przepisy wstępne, zapisy o organach wyborczych oraz przepisy dotyczące wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta, a także przepisy karne.

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018! Drukuj Email
czwartek, 14 września 2017 14:27

 

 

W dniu 04.09.2017 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W hali sportowej II LO zgromadzili się uczniowie, pracownicy dydaktyczni, administracji i obsługi. Byli również rodzice i specjalnie zaproszeni goście. Długo brzmiały oklaski na powitanie Pana Tomasza Radzieja, nowego dyrektora szkoły oraz Pani Agnieszki Winiarskiej - nowej wicedyrektor. Część artystyczną w wykonaniu uczniów i nauczycieli przygotowała klasa 3e pod okiem Pani Małgorzaty Piotrkowskiej - Dańkowskiej.

Jesteśmy starsi o rok ;), pełni sił i zapału do nauki i pracy.

A więc do dzieła!

 
Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018! Drukuj Email
wtorek, 04 lipca 2017 10:59

 book stack

 Drodzy Uczniowie,

 

Zamieszczamy wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018.

Jednocześnie prosimy klasy 1-sze o wstrzymanie się z ich zakupem do września 2017 r.

Będzie wówczas zorganizowana w naszej szkole GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW.

Wykaz podręczników znajdziecie po linkiem:

www.2liceum.eu/dokumenty/wykaz_podrecznikow_2017_2018.pdf

 

Pozdrawiamy!

 

Miłych WAKACJI!

 
Niezwykła wizyta klasy 1d! Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 14:57

Uczniowie kl.1d wraz z opiekunami p. Danutą Gołąb i p. Dorotą Witold mieli przyjemność zwiedzać Muzeum- Pracownie Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie koło Poznania. Wszyscy znamy jego głośną książkę „ Dywizjon 303”.Podróżnik napisał 32 książki, które ukazały się w 23 językach w 10 –milionowym nakładzie. Pisarz zachęcony namowami czytelników stworzył wraz z rodziną w 1974 roku prywatne muzeum podróżniczych trofeów. Historię 30 wypraw swojego dziadka przybliżył nam zwiedzającym wnuk Arkadego pan Marek Oliwer Fiedler.

Muzeum posiada także ekspozycje „Tajemniczy świat Indian”, replikę legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba Santa Maria w skali 1:1.Należy nadmienić , że uroczystego aktu przecięcia wstęgi dokonał Krzysztof Kolumb, książę de Veragua- potomek w linii prostej odkrywcy. W ogrodzie znajduje się również piramida, dokładnie 23 razy mniejsza od piramidy Cheopsa. Tuż obok umieszczono samolot ( replika) w skali 1:1 słynnego myśliwca Hawker Hurricane MK1, na którego kadłubie wyrysowano ostateczny plon Dywizjonu 303 w Bitwie o Anglię- 126 straconych Adolfików. Na takich właśnie maszynach pamiętne walki toczył Dywizjon 303 w 1940r.

Mogliśmy także sfotografować samochód Fiat 126p, którym podróżował po Afryce wnuk pisarza pan Arkady Paweł Fiedler( autorskie podróże z cyklu PoDrodze). Rodzina Fiedlerów prowadzi wiele podróżniczych spotkań. Synowie podróżnika Marek i Arkady Radosław Fiedler kontynuują pasje swojego ojca. Wyzwania podróżnicze podejmują również wnukowie Marek Oliwer Fiedler oraz Arkady Paweł Fiedler.

 

 
„W świecie bajek Brzechwy…” - integracja w ZSiPO. Drukuj Email
środa, 07 czerwca 2017 09:29

Każdego roku Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie świętuje Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

Uczniowie szkół lubińskich mieli okazje wziąć udział we wspólnych warsztatach pod hasłem „ Bawmy się razem” oraz obejrzeć przedstawienia w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych. Nasi wolontariusze pod opieką p. Doroty Witold przygotowali występ „W świecie bajek Brzechwy”, który miał miejsce 2 czerwca w hali sportowej ZSiPO.

Spotkania integracyjne mają przypominać ,że osoby niepełnosprawne mają taki same marzenia i pasje jak inni. Swoją drogą byliśmy zachwyceni bajką „ Rzepka” , przygotowaną przez młodzież niepełnosprawną. Uwspółcześniona, komediowa wersja bajki wprawiła nas w świetny humor.

Bardzo dziękujemy również wszystkim klasom, które przygotowały paczki dla niepełnosprawnych dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Joanny Gralli , mamy uczennicy z klasy 1b. Pani Joanna zakupiła kolorowe piłki dla naszych podopiecznych. Zachwyt w oczach dzieci był najcenniejszym darem.

W przedstawieniu wzięli udział:

 • Olga Kaczmarek 2d
 • Aleksandra Wiewiórka 2d
 • Anita Chudaś 2d
 • Weronika Rygielska 2d
 • Ada Goszka 2d
 • Wojtek Gembara2d
 • Oskar Skoczeń 2d
 • Kacper Angielczyk 2d
 • Dorota Szydłowska 1c
 • Anita Foryś 1c
 • Kornelia Domagała 1c
 • Alicja Sroka 1d
 • Towarzyszyły nam wolontariuszki :
 • Weronika Marek 2d
 • Ola Partyńska 2d
 • Julia Jagielska 1e
 • Ania Lis 1e
 • Marta Łysiak 1e
 • Julia Langner 1e

 
Niesamowity Dzień Dziecka w IILO! Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 08:17

Dzień pierwszego czerwca zdecydowanie na długo pozostanie niezapomniany zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli naszej społeczności szkolnej. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich dzieci (tych dużych i małych;) niespodziankę- słodki poczęstunek.

Dzięki temu miłemu akcentowi na pewno wszyscy przypomnieli sobie cudowne chwile dzieciństwa i zatęsknili za beztroską.

Następny Dzień Dziecka już za rok!

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 171

Trochę statystyki

Szkoła działa od 1.09.1987. Jej mury opuściło ponad 5.000 absolwentów. Obecnie edukacją 19 klas zajmuje się 40 nauczycieli.

Nie tylko nauka

Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy spotkania w ramach kół zainteresowań i różnorodne zajęcia sportowe. Od wielu lat działa szkolne koło wolontariatu.

Stale w czołówce

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach, zdobywają medale w zawodach sportowych, są znani z osiągnięć artystycznych.