Spotkanie Społeczności II LO!
Dziś, 26 lutego o godz. 16.00 odbyło się planowane spotkanie Społeczności II LO: uczniów, rodziców, pracowników i przyjaciół szkoły. Celem spotkania było odniesienie się do projektu Starostwa Powiatowego w Lubinie związanego z reorganizacją pracy II LO. Towarzyszyli nam reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie.
Na zebranie został zaproszony przedstawiciel organu prowadzącego, jednak nie zaszczycił nas swoją obecnością i nie usłyszał sprecyzowanych pytań i wątpliwości związanych z projektem zmian. Nie zniechęciło to zgromadzonych, którym leży na sercu troska o proces kształcenia młodzieży i jej dobro.




W dniu dzisiejszym reprezentacja całej społeczności II LO w Lubinie – uczniowie, rodzice, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz związków zawodowych złożyli wizytę w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Grupa została bardzo życzliwie przyjęta przez Pana Kuratora Romana Kowalczyka. Spotkanie odbyło się w atmosferze lekcji nauczania obywatelskiego dla młodzieży. Przedstawiliśmy podpisaną przez nauczycieli, uczniów i rodziców petycję. Pan Kurator wysłuchał naszego spojrzenia na zaistniałą sytuację i problem oraz obiecał zainteresować się sprawą osobiście.



