Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania w kołach przedmiotowych, podczas treningów sportowych, wycieczek.

Zajęcia sportowe

Wielu uczniów naszego liceum to absolwenci gimnazjów sportowych. Wybierają naszą szkołę,ponieważ mają tu nie tylko okazję do uczestniczenia w ciekawych lekcjach wychowania fizycznego, ale również możliwość wyboru spośród wielu sportowych zajęć pozalekcyjnych.

Dysponujemy wielofunkcyjną halą sportową, w której odbywają się liczne zawody (licealiada czy spartakiada) i dobrze wyposażoną siłownią. Osoby zainteresowane tańcem mogą korzystać z profesjonalnej sali z lustrami i sprzętem audiowizualnym. I przede wszystkim: mamy profesjonalną, oddaną swojej pracy kadrę nauczycieli-trenerów. Prowadzą oni różnorodne zajęcia pozalekcyjne (również w czasie ferii zimowych) i przygotowują młodzież do zawodów. Ich praca przynosi wymierne rezultaty.

Jeśli jesteś aktywny, lubisz sport i masz w sobie chęć rywalizacji – dołącz do nas!

Redakcja szkolnej witryny www

Jeśli przejawiasz dziennikarskie zainteresowania, mamy dla Ciebie propozycję – dołącz do Redakcji szkolnej witryny www. Będziesz mieć możliwość rozwijania umiejętności literackich, fotograficznych, montażu filmów. Przełamiesz się i zaczniesz łatwo nawiązywać kontakty z innymi osobami, przeprowadzisz ciekawe wywiady, napiszesz świetne recenzje. Zapraszamy!

Przygotowanie do matury – fakultety

Na chętnych i niechętnych 😉 czekają liczne fakutety przygotowujące do egzaminu maturalnego. Porfesjonalna kadra nauczycielska doskonale przygotuje cię do tego ważnego w życiu wydarzenia. Może Cię to troszkę kosztować – budzik nastawiony na wczesne godzinny poranne (częśc fakultetów już o 7.00) lub dłużej poczekasz na upragniony weekend (cotygodniowe próbne matury w piątki). Nie żałuj jednak sił – takie poświęcenie to prosta droga do świetnego wyniku na maturze. Nasi uczniowie osiągają zawsze najwyższe wyniki, a powodem takiego stanu rzeczy są m.in. właśnie organizowane dla nich fakultety.

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2019/2020

Przedmiot Nauczyciel Rodzaj zajęć Klasa Termin
Język polski M. Piotrkowska-Dańkowska fakultety z języka polskiego 3 b

3 c

wtorek, godz. 13.30

piątek, godz. 13.30

Język angielski M. Lipowska konsultacje, poprawy ocen, zaległe sprawdziany 1 c, 1 f, 2 a, 2 f, 3 a, 3 e piątek godz. 7.00

J. Jaworska zajęcia przygotowujące
do matury
3 e piątek, 6 lekcja
E. Gręda zajęcia przygotowujące
do matury
3d, 3c piątek, 6 lekcja
Język niemiecki J. Zimna fakultety dla maturzystów 3a, 3d, 3e środa, godz. 7.00
R. Legieć fakultety dla maturzystów 3 c poniedziałek, godz. 8.00 ( co 2 tyg.)
Matematyka D. Gołąb przygotowanie do egzaminu maturalnego

próbne egzaminy maturalne

3 b

3 d

środa 1 lekcja

czwartek 7 lekcja

raz w miesiącu

O. Aubek zajęcia dla maturzystów 3e

3c

poniedziałek, 7 lekcja

czwartek, 6 lekcja

I. Świderska zajęcia dla maturzystów 3a piątek, 7 lekcja
Fizyka A. Kopcza przygotowanie do matury

przygotowanie do matury

zajęcia dla uczniów klas I-III szkoła podstawowa prowadzone przez uczniów II LO “Przez zabawę do nauki”

3 a i pozostali chętni uczniowie klas młodszych

3 a i 2 a

środa  7.10-7.55

czwartek 14.30-15.15

piątek 16-16.45

Historia i WOS A. Winiarska fakultet z WOS

3 d czwartek 8 lekcja (co 2 tyg.)
Biologia M. Zajączkowska fakultety z biologii 3c czwartek, godz. 7.15
Chemia B.  Paw-Podgórzak zajęcia dodatkowe z chemii dla maturzystów 3c wtorek, godz. 7:15
Geografia M. Rogala fakultety z geografii 3 d czwartek,  13.40-14.25
J. Komarnicka fakultety z geografii 3b piątek, 12.40 – 13.25