Kto pyta, ten nie błądzi!

Drodzy Kandydaci!

Zapraszamy do zadawania nam pytań, na które udzielimy odpowiedzi!

Zachęcamy do skorzystania z poniższych formularzy!

Zadaj pytanie!

PYTANIA DO DYREKCJI

1. "Dzień dobry, Zastanawiam się czy jest możliwość dobierania sobie dodatkowych rozszerzanych przedmiotów. Przykładowo, jeżeli będę w klasie humanistycznej to czy mogę sobie dodatkowo rozszerzyć biologię?"

Niestety, nie ma możliwość dodatkowych rozszerzeń.

2. "Witam, Zastanawiam się jak funkcjonuje klasa językowa, jak uczniowie zostają przydzieleni na j. francuski i na niemiecki?"

Uczniowie deklarują chęć nauki wybranego języka. Język francuski nauczany jest od podstaw, a poziom języka niemieckiego jest ustalany po teście diagnostycznym, przeprowadzonym w grupie uczniów, którzy zdecydowali się na ten właśnie język. Oczywiście może zdarzyć się, że chętnych do nauki języka francuskiego będzie za mało, aby utworzyć grupę, wtedy klasa podzielona zostanie na dwa poziomy języka niemieckiego (po przeprowadzeniu testu diagnozującego). Ostateczne decyzje podjęte zostaną na początku roku szkolnego i uwzględniać będą preferencje i poziom uczniów, którzy do tej klasy dołączą.

3. "Czy są jakieś zajęcia dodatkowe z piłki nożnej?"

Dodatkowe zajęcia sportowe organizowane są w naszej szkole zgodnie z potrzebami uczniów, w ramach SKS, więc jeśli będzie grupa uczniów chętnych do gry w piłkę nożną, takie zajęcia mogą się odbywać.

4. "Czy faktycznie ciężko jest się dostać do tej szkoły?"

Nasza szkoła jest jedną z najlepszych szkół średnich w Lubinie i poziom jest wysoki, ale jeśli jesteś dobrym uczniem, to nie powinieneś mieć problemu z dołączeniem do nas. Na wszelki wypadek dopilnuj, aby właściwie wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły, dopisując kolejne kierunki w naszej szkole jako wybór drugi, czy trzeci. Pamiętaj też o dopisaniu szkoły drugiego i trzeciego wyboru. Jeśli nie uda ci się dostać do nas, nie będziesz miał problemu z przyjęciem do innej szkoły średniej w Lubinie (jeśli oczywiście osiągniesz odpowiedni próg punktowy).

"5. Jaka jest minimalna ilość punktów do poszczególnych klas?"

Próg punktowy do poszczególnych klas różny jest co roku i zależy od wyników absolwentów szkół podstawowych, którzy ubiegają się o przyjęcie do naszej szkoły.

6. „Kiedy i gdzie (w sensie czy internetowe czy takie na żywo) są Dni Otwarte 2 LO?”

Nie planujemy w tym roku Dni Otwartych. Ale wszystkie informacje dotyczące szkoły są dostępne na jej stronie internetowej, Facebooku i Instagramie. Szczególnie przydatna jest zakładka „Rekrutacja”, w której miedzy innymi można zadać pytania nauczycielom, dyrekcji i uczniom naszej szkoły. Możecie też zajrzeć do nas, aby zobaczyć szkołę na żywo. Oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i najlepiej po wcześniejszym uprzedzeniu nas 😊

PYTANIA DO UCZNIÓW

1. "Czy ciężko jest na kierunku biol-chem?"

Odpowiedzi uczniów klasy 1 c:

„Nie da się jednoznacznie określić, czy jest ciężko, ponieważ wiele zależy od ucznia. Jest to wymagający kierunek, pod względem materiału i wymaga poświęcenia trochę czasu, jednak wszystko jest możliwe! Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu na biol-chemie jest regularna nauka (chyba, że ktoś ma umiejętność zapamiętywania wszystkiego z lekcji). Podsumowując - nie jest to jeden z łatwiejszych kierunków, aczkolwiek da się temu podołać i znaleźć na wszystko czas  :)”

"Szczerze mówiąc, uważam, że biolchem jest jednym z najlepszych możliwych profili istniejących obecnie w liceach (oczywiście pod warunkiem, że interesują cię wybrane rozszerzenia choć trochę ;)). Po pierwszym roku biolchemu jestem pewna, że gdybym mogła ponownie wybrać profil, również wybrałabym biolchem. Dlaczego? Materiał dla osoby, która się tym interesuje jest bardzo ciekawy i nie jest zbyt trudny, a rozłożony został tak, że nie jest go zbyt dużo. W nauce na biolchemie w 2LO ogromnym plusem są nauczyciele, którzy w są wyrozumiali i dobrze tłumaczą."

„Biol chem jest kierunkiem, który wymaga od uczniów zaangażowania i chęci. Nie ukrywajmy- nie jest łatwo, aczkolwiek "systematyczna praca popłaca" i z pewnością sobie poradzicie. Wszelki trud wynagrodzi Wam miła atmosfera, która panuje na biol chemie, jak i w całej szkole. Bez obaw! Grunt to stawiać przed sobą wyzwania oraz dążyć do realizacji celów i najskrytszych marzeń.”

„Owszem, jest ciężko tak samo jak na każdym innym profilu w liceum ogólnokształcącym. Idąc na ten profil trzeba mieć świadomość ilości materiału, która będzie na was czekać. Jest tego dużo, ale tak jak mówi przysłowie ,,Dla chcącego nic trudnego”. Ważnym elementem jest to, aby uczyć się z lekcji na lekcję. Jeżeli będziecie tak postępować to z nauką nie będziecie mieli większego problemu. Profil sam w sobie jest bardzo ciekawy. Pamiętajcie, że ciężka praca popłaca. Gwarantuję, że jeśli wybierzecie ten profil nauczycie się nie tylko biologii i chemii, ale także systematyczności. Zapraszamy!”

Odpowiedzi uczniów kl IIc:

„Myślę że na biol-chemie nie jest bardzo ciężko wiadomo jest dużo do nauki, trzeba być systematycznym i obowiązkowym, ale myślę że jeżeli ktoś się stara i zależy mu na nauce to bez większego problemu da sobie radę.”

„Szczerze mówiąc to na biolchemie jest dosyć ciężko ale moim zdaniem żaden profil nie jest łatwy. Wystarczy przyłożyć się do nauki i uczyć się systematycznie by nie narobić sobie braków i nie jest tak źle, więc jeśli kogoś interesuje czy chemia czy biologia to na pewno sobie poradzi.”

„Uważam, że biolchem jest to wymagający kierunek, jednak przy systematycznej pracy i nauce każdy sobie poradzi. Moim zdaniem wystarczy po prostu uczyć się na bieżąco a wtedy na pewno nie będzie ciężko.”