Rycerze w II LO!

W dniu 28.03.2018 r. do naszej szkoły zawitali przedstawiciele rycerskiego Zakonu Obroży Psa Gończego – Rudenband.  

Wielki Mistrz – Pan Janusz Kozerski oraz Marszałek – Jarosław Janowski przybliżyli uczniom historię piastowskiego Śląska, podkreślając szczególnie rolę rycerskich zakonów w dziejach Polski i Europy.

Kilkadziesiąt rycerskich rekwizytów, które przywieźli ze sobą Goście wzbudziło wśród młodzieży ogromne zainteresowanie. Zbroje, szable, pasy rycerskie i inne elementy uzbrojenia, zazwyczaj widziane jedynie w muzeach, można było dotknąć, przymierzyć, wypróbować. Niektórzy uczniowie dali się ponieść emocjom i korzystając z okazji, postanowili stoczyć amatorskie „pojedynki”. Nad wszystkim czuwali opiekunowie i sami członkowie Zakonu Obroży Psa Gończego, dbając o właściwy poziom bezpieczeństwa.

Uczniowie nie kryli zadowolenia, a niektórzy z nich zainteresowali się nawet wstąpieniem do Zakonu.

Zapraszamy do galerii.

Dodaj komentarz