Zakończenie tygodnia „Witaj Niepodległa!” w II LO!

W dniu dzisiejszym II LO w Lubinie podsumowało cały tydzień wydarzeń mających na celu upamiętnić 100-lecie polskiej niepodległości. W poprzednich dniach miały miejsce m.in. wykład prof. Włodzimierza Sulei, akcja krwiodawstwa „Krew dla Niepodległej”, konkurs historyczny, wystawa „Żołnierze Niepodległej” i spotkanie z kombatantem mjr Zygmuntem Pękałą (AK Lublin, „Śmiały”, „Smukły”).

Dziś w hali sportowej liceum, o godz. 11.11 wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Zaśpiewała go wspólnie cała społeczność szkolna – Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele pod kierunkiem Pana Henryka Ziobrowskiego, dyrygenta szkolnego chóru Concordia. Wykonano również „Piechotę”, „Warszawiankę”, „Maszerują strzelcy”, „Rotę” i wiele innych mniej znanych utworów.

Uwieńczeniem całego tygodnia „Witaj Niepodległa!” w II LO stało się złożenie bukietu kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego naprzeciw szkoły, po drugiej stronie ulicy Niepodległości, przy której położone jest liceum (Skwer Piłsudskiego) przez delegację uczniowską z Panem Dyrektorem Tomaszem Radziejem.

Warto wspomnieć, że II LO świętowało stulecie niepodległości już od 25-26 października (Dni Niepodległości). Ostatnie dni poprzedzające 11 listopada 2018 r. (05-09 listopada) potraktowano jednak wyjątkowo i zaplanowano tydzień „Witaj Niepodległa!”, który dziś zakończył się w ww. okolicznościach.

Zapraszamy do galerii!

Poniżej „Mazurek Dąbrowskiego” i „Rota” wykonane podczas dzisiejszej uroczystości:

 

Dodaj komentarz