Pomóżmy Kubie!

 
Organizujemy pomoc dla Kuby Skoczylasa, który mieszka w Przemkowie. U sześciolatka 2 lata temu zdiagnozowano Ceroidolipofuscynozę typu 2.

Najprościej mówiąc, choroba polega na tym, że organizm  nie wytwarza enzymu niezbędnego do rozwoju i zaczyna się degradować. Chłopiec ma problemy z mówieniem i poruszaniem się. Pogorszył mu się również wzrok. Kuba leczy się w Hamburgu, ponieważ tam leczenie tej choroby jest najbardziej rozwinięte.

Jego koszt to mniej więcej 750 tys. euro rocznie. Najpierw dziecku wszczepiany jest zbiorniczek, przez który później podaje się enzym, którego jego organizm nie produkuje. Leczenie powoduje spowolnienie  procesu rozwoju choroby. Tego samego roku, kilka miesięcy później, wykryto tą samą chorobę u Tomka, 2 lata młodszego braciszka Kuby.
 
W ramach akcji pomocowej na przerwach w dniu 7 października, przy wejściu do szkoły, będzie miał miejsce kiermasz ciast połączony z kwestą na rzecz Kuby. Organizowana jest także zbiórka rzeczy na aukcje charytatywne – nowe oraz zadbane przedmioty, a także niepsujące się wyroby własne i rękodzieła można przynosić do Pań porządkowych, do magazynku przy szatni przez cały październik i listopad.
 
Można też wpłacić darowiznę na konto Fundacji Wsparcia Policjantów (00-150 Warszawa, ul. Nowolipie 2) nr 87 1440 1299 0000 0000 0794 6977 z dopiskiem „Jakub Skoczylas” lub przekazując 1% podatku wpisując w zeznaniu podatkowym „JAKUB SKOCZYLAS” KRS 0000296182.
 
Serdecznie zapraszamy do dzielenia, dobro zawsze wraca!
 

Dodaj komentarz