Widowisko „Jesteście moją nadzieją”!

2 VI 2022 roku obchodziliśmy 25. rocznicę obecności św. Jana Pawła II w Legnicy. Nasza szkoła współorganizowała obchody tego jubileuszu. Przygotowaliśmy dla szkół noszących imię św. Jana Pawła II i szkół katolickich naszej diecezji widowisko pt. „Jesteście moją nadzieją” oraz wystawę zdjęć Ojca Świętego. Przedstawienie odbyło się w Legnicy w Centrum Spotkań św. Jana Pawła II. Wystąpili w nim nauczyciele, absolwenci i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.

Wydarzenie poprowadzili: Agata Słota z kl. 2 „c” i Marcel Tyrakowski z kl. 3 „a”. Teksty papieża Polaka czytali: Pani Profesor Ewelina Majerczak, Pani Profesor Joanna Zimna i Pan Profesor Tomasz Bób. Całość wzbogacona została śpiewem naszej absolwentki – Patrycji Kosior i Oliwii Szlachty z kl. 3 „e” oraz chóru pod kierunkiem s. Elżbiety Kmet w składzie: Patrycja Kosior, Oliwia Szlachta z kl. 3 „e”, Zuzanna Kruczkowska z kl. 2 „c”, Oliwia Swereda z kl. 2 „d”, Oliwia Kwiatkowska z kl. 1 „d” oraz  obecni Państwo Profesorowie. Wiersze św. Jana Pawła II recytował Piotr Mielnik z kl. 2 „c”. Nad całością wizualną, prezentacją zdjęć, fragmentów filmów o papieżu i z papieżem czuwał Maksymilian Litwin z kl. 2 „c”. W trakcie widowiska nauczyciele podzielili się swoim osobistym doświadczeniem spotkania z Ojcem Świętym.

 

Dodaj komentarz