KOLEJNY POBYT NASZYCH UCZNIÓW NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM!

Dnia 23.05.2023 o godzinie 7:15 uczniowie z klas 2f oraz 3d, wyjechali wraz z nauczycielami Panem Ryszardem Techmańskim, Panią Jolantą Grodek-Kabat, Panem Andrzejem Kamińskim i Panią pedagog Olgą Stępień na Uniwersytet Wrocławski na Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii.

Na wstępie dziekan WPAiE Pan profesor Jacek Przygodzki serdecznie nas powitał oraz opowiedział nam o uczelni. Następnie Pan doktor Rafał Cieśla zapoznał nas z przebiegiem rekrutacji i ofercie wydziału oraz opowiedział i przedstawił kilka faktów o kryminalistyce.

Po krótkich wykładach nadszedł czas na zwiedzanie Uniwersytetu. Byliśmy w czytelni i bibliotece WPAiE, gdzie Pan Tadeusz Juchniewicz opowiedział o zasadach korzystania z tych miejsc oraz o potężnych zbiorach na tym wydziale. Pani Agata Mitek z Działu Komunikacji UWr pokazała i oprowadziła naszych uczniów po Oratorium Marianum. Zwiedziliśmy także Aulę Leopoldina oraz Wieżę Matematyczną.

Pobyt na Uniwersytecie Wrocławskim był niezwykle interesujący i jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z kadrą uczelni oraz uczestniczenia w wykładzie.

Po tych wspaniałych przeżyciach młodzież z naszej szkoły wyruszyła na samodzielne zwiedzanie pięknego miasta Wrocław. O godzinie 14:15 wyjechaliśmy w drogę powrotną do Lubina.

Uczniowie II LO