„Poeta- profil otwarty”!

 
 
Tym razem wspominamy życie oraz twórczość wspaniałego artysty i myśliciela XX i XXI w. – Czesława Miłosza.
 
10 kwietnia miało miejsce wydarzenie kulturowe zatytułowane „Poeta- profil otwarty”, opus magnum Czesława Miłosza. Nasze spotkanie rozpoczął wykład Pani Prof. Małgorzaty Piotrkowskiej „Dialogiczność w kulturze XX wieku”, który przybliżył nam tajniki intertekstualności. Wysłuchaliśmy też prezentacji dotyczących „Dialogowości w poezji Czesława Miłosza”, przygotowanych przez przedstawicieli klas IV D, IV C i III B. Kolejnym punktem programu były krótkie, autorskie filmy uczniów klasy III B, przedstawiające „Krajobraz życia Poety”. Następnie klasy III E i I G ożywiły biografię Miłosza podczas widowiska pt. „Między sztuką a życiem”, po którym zostały odczytane wybrane wiersze poety. W międzyczasie nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku! Na zakończenie wzięliśmy udział w inspirującym wykładzie Pani Prof. Eweliny Majerczak „Dialog Miłosza z Mickiewiczem” i wspólnie wyszliśmy obejrzeć wystawę poświęconą Czesławowi Miłoszowi, znajdująca się w Muzeum Historycznym w Lubinie. Ten niezwykle udany dzień pozwolił nam zrozumieć i obcować z twórczością polskiego noblisty, a także dostarczył wiele pozytywnych kulturowych wrażeń!
 

Dodaj komentarz