Wykłady SU – „Sieciakowe lekcje”!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przypada na 10.10 Samorząd Uczniowski pod kierunkiem nauczyciela WOSu Pana Andrzeja Kamińskiego oraz szkolnego pedagoga Pani Olgi Stępień i Pani Moniki Soboń przygotował warsztaty dla klas pierwszych. Członkowie SU przeprowadzili „Sieciakowe lekcje”, które uczą bezpieczeństwa w internecie. Edukacja z Sieciakami opiera się na nauczaniu podstawowych, uniwersalnych zasad, jak umiar w korzy staniu z sieci, ograniczone zaufanie do osób poznawanych online, dbałość o prywatność, czy szacunek dla innych osób w sieci.

Przedsięwzięcie zostało przyjęte z entuzjazmem, uczniowie aktywnie włączyli się w pracę nad tematem. Wielu z nich zastanowiło się nad konsekwencjami nieodpowiedzialnego i nadmiernego korzystania z Internetu.