Poradnik II LO!

Wiedza o tym, jak się uczyć jest najważniejszą umiejętnością w życiu”

Tony Buzan

Drodzy koledzy i koleżanki!

Jesteśmy uczniami 2 LO i chcemy tworzyć  internetowy poradnik, który pomoże nam i innym w szybkiej i skutecznej nauce.

Będziemy raz w miesiącu umieszczać artykuły na temat efektywnego uczenia się, mnemotechnik, map myśli, technik szybkiego czytania oraz wykorzystywania zmysłów w uczeniu się.

Weźmiemy pod lupę naukowe artykuły i książki i sami sprawdzimy w ramach eksperymentu przeróżne metody uczenia się.

Zbadamy współczesne fakty i mity  dotyczące efektywnego uczenia się. Odpowiemy również na pytania, co robić by mózg pracował sprawnie, jak zarządzać swoim czasem, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w uczeniu się, jakich błędów unikać w trakcie uczenia się i wreszcie jak przetwarzać i utrwalać wiedzę.

Wszystko po to, aby wytypować skuteczne techniki, za pomocą których można w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę. Mamy nadzieję, że nasz poradnik wzbudzi w was refleksje na temat waszego uczenia się i pomoże wam w pełni wykorzystać swój potencjał umysłowy.

Chcemy również przekonać was, że nauka właściwie zorganizowana może być źródłem przyjemności i satysfakcji. Pamiętaj, że ucząc się, poznajesz siebie i swoje możliwości.

Oczywiście zapraszamy do współpracy z naszym zespołem, a w razie pytań chętnie służymy pomocą.

Odcinki naszego poradnika znajdziecie pod linkiem: https://2liceum.eu/index.php/category/poradnik-ii-lo/

Zespół redakcyjny:

Ines Mielcarek -2j