Aktualności

„Z Wrocławia na Księżyc – podróże kosmiczne kiedyś i dziś”.

W dniu 07 lutego 2020 r. grupa zainteresowanych pod opieką Pana prof. Ryszarda Techmańskiego wyruszyła w podróż by poszerzyć swoją wiedzę o nową tematykę jaką jest Kosmos. Spotkania odbyły się w auli Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim.

Przed rozpoczęciem Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab.Adam Jezierski wygłosił uroczyste przemówienie dotyczące historii uniwersytetu i samej tematyki spotkania. Następnie Pani Justyna Pelc-liderka grupy ”Innerspace” opowiedziała o światowych kierunkach w branży kosmicznej,o tym co wpływa na dynamikę rozwoju a także o przyszłości turystyki kosmicznej lub górnictwa. Wspólnym mianownikiem był Wrocław,czyli co wspólnego ma stolica województwa z tak ambitnymi planami na kilkadziesiąt lat!?

Mieliśmy również przyjemność wysłuchać a także porozmawiać z Panem Wolfem Kampmannem. Jest to niemiecki dziennikarz muzyczny, wykładowca i pisarz,który odwiedził nas, aby opowiedzieć o swoim projekcie-o powieści”Rakieta”. Dotyka ona tematyki zdobywania kosmosu jak i historii Wrocławskiego Towarzystwa Podróży Kosmicznych. Wywiad był tłumaczony na język polski a rozmowę prowadziła prof. dr hab. Monika Wolting. Druga część naszej przygody odbyła się w budynku Filologii Angielskiej, gdzie w 1927r. mieściła się gospoda „Pod Złotym Berłem”, w której zostało założone znane nam już Towarzystwo Podróży Kosmicznych. Tematyka wystawy dotyczyła początków wrocławskich podróży kosmicznych. Następnie po smacznym poczęstunku, szczęśliwi jak i zmęczeni, wróciliśmy do domów.

Bardzo interesujące spotkanie, z którego wynieśliśmy nowe wiadomości dotyczącej początków ery zdobywania kosmosu i powiązania z historią wrocławskiego Towarzystwa.

 

Rozwojowe ferie!

Po powrocie z zasłużonego odpoczynku na feriach czeka nas wiele wydarzeń związanych z matematyką.

Z okazji zbliżającego się dnia liczby π odbędzie się konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π .

Kolejna propozycja dotyczy wykonania ciekawej bryły dowolną techniką.

Jeżeli lubisz bawić się słowem – przygotuj małą formę literacką poświęconą matematyce.

Wykonane prace należy oddać w sali 10 w nieprzekraczalnym terminie do 9 marca 2020.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

W środę 11 marca 2020 r. odbędą się szkolne eliminacje do Dolnośląskich Mistrzostw w Sudoku. Warto wcześniej potrenować.

Każdy może spróbować sił w którejś z wiosennych matematycznych propozycji.

Pracuj nad rozwojem intelektualnym!
Zadziw samego siebie!

UWAGA UCZNIOWIE!

28 LUTEGO 2020R. (PIĄTEK)
O GODZ. 855 W S.12
ODBĘDZIE SIĘ

SZKOLNY ETAP
TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

 

ZAPISY,

DO CZWARTKU – 27 LUTEGO 2020 R.,
U E. GARNOWSKIEJ

 

30 stycznia odbyły się Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Chętne osoby, które się zgłosiły, rozegrały mecze systemem grupowym, a następnie finały grając “każdy z każdym”.

Wśród dziewcząt na podium stanęły:
I m. Binkiewicz Paulina kl.1d
II m. Dul Emilia kl. 2b
III m. Lazar Adrianna kl.2b

Wśród chłopców kolejność była następująca:
I m. Mateusz Waściński kl. 3 a
II m. Szymon Korzepa kl. 2a
III m. Mateusz Kardela kl.3a

Osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca będą reprezentować szkole na mistrzostwach Powiatu.

UWAGA!

 

Jeżeli w szkole masz swoją walentynkę, chcesz komuś złożyć życzenia bądź kogoś lubisz lub ktoś ci się podoba 

– wyślij walentynkę!

Samorząd uczniowski ma przyjemność powiadomić, iż od poniedziałku (3.02.2020 r.) do czwartku (6.02.2020 r.) będzie funkcjonowała poczta Walentynkowa. Walentynki prosimy wrzucać do odpowiedniego pudełka, które będzie się znajdowało na stoliku przy dyżurce (akwarium). Ponadto czeka na was wiele atrakcji. 😉

Finał Mistrzostw Powiatu w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców!

29 stycznia na pływalni Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie, odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt i Chłopców. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach : sztafeta 6×50 m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym. Drużyna dziewcząt wygrywając sztafetę oraz większość konkurencji indywidualnych zajęła I miejsce!!!! Drużyna chłopców zdobyła III miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratulujemy!!!!

Reprezentacja dziewcząt:
Dziki Hanna
Giemzik Iga
Gudwiłowicz Oliwia
Kościelniak Aleksandra
Kucharska Martyna
Kucy Alicja
Pilarska Maja

Reprezentacja chłopców :
Góra Jakub
Kikut Piotr
Nguyen Mariusz
Nowak Jakub
Romanowicz Jan
Sajdyk Jakub
Skonieczny Michał
Zajączkowski Karol

KONKURS FILMOWY ROZWIĄZANY!

Po obejrzeniu wszystkich filmów, przygotowanych, przez poszczególne klasy, JURY w składzie dyr. Tomasz Radziej., p. Małgorzata Zajączkowska, p. Marlena Szulc, P. Joanna Zimna, p. Maciej Lech, przyznało główną nagrodę w Szkolnym Konkursie Filmowym.

Najlepszy materiał ukazujący klasę, jej profil i życie w szkole nakręciła klasa IG!

Gratulujemy !!!!!

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w naszym projekcie, przygotowane przez Was filmy można będzie obejrzeć przy wejściu do szkoły (koło akwarium).

Klasę I G prosimy o ustalenie szczegółów i odbiór nagrody – CAŁY TYDZIEŃ BEZ PYTANIA 

 

Wyniki konkursów języka niemieckiego!

Kolejny sukces z języka niemieckiego odniosły dwie uczennice naszej szkoły. W ogólnopolskim konkursie językowym DUTSCHFREUND Ola Michalik z klasy II e uzyskała wynik bardzo dobry, a Martyna Trzpil z klasy II b osiągnęła wynik dobry. Gratulujemy !!!

Przedstawiamy również zwycięzców szkolnego konkursu fotograficznego DRESDEN IN DER ADVETSZEIT.

Nagrody:
Ii – Patrycja Ardel
Ih -Paulina Szlaga, Oliwia Strzałka, Jakub Nowak
Ii – Krzystof Fejdasz, Hanna Lemiesz, Julia Karwan

Wyróżnienia:
Ih – Alicja Gniedziejko, Julia Horoszczak
Ii – Kinga Wójcik, Kinga Kurowska
Ii – Mikołaj Ozga, Maja Fiebig, Lena Wróbel
IIIb – Kamila Czerniej, Martyna Kalińska, Klaudia Gaczyńska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczek do Drezna, którzy przygotowali prace konkursowe.

Zdjęcia obejrzeć można w naszej auli.

Zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

Do góry

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Opcja ciasteczek na witrynie internetowej uruchamiana jest po to, by umożliwić ci najwygodniejsze i najszybsze przeglądanie jej zawartości. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Zgoda" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij