Banksy w Pałacyku!

3 czerwca 2024 r. nawiązując do omawianego na lekcji plastyki tematu „Sztuka publiczna -Street art” – klasa I d odwiedziła ekspozycję grafik czołowego przedstawiciela tego nurtu, działającego pod pseudonimem Banksy.
 
Wystawa tego artysty prezentowana w Galerii Pałacyk w Lubinie -charakteryzuje się swobodną, radosną aranżacją, a prace autora, choć czasem żartobliwe – cechuje mocne zaangażowanie społeczne w sprawy współczesnego świata.
 
„Dziewczynka z balonikiem”, czyli jedna z prac – sprowokowała nas do podjęcia ruchowego dialogu z artystą, dzięki umieszczeniu przez organizatorów wystawy nadmuchanych baloników, co ożywiło nasz odbiór i uzmysłowiło, że można mówić o poważnych sprawach, nadając mu ducha lekkości i zabawy.
 
Aldona Szykulska, nauczyciel plastyki
 

Dodaj komentarz