Maj – miesiąc promocji bibliotek, książki i czytelnictwa!

W ramach majowej promocji czytelnictwa uczniowie z kl. 3a i 3d wykonali na lekcji podstaw przedsiębiorczości, pod kierunkiem p. Aldony Szykulskiej, projekt „Zakładka do książki”. Wystawę najciekawszych prac można zobaczyć w czytelni biblioteki szkolnej.
 
Ponad 120 osób wzięło udział w akcji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Lubinie „Czytaj pod chmurką 2024”. Poezję w niekonwencjonalnych warunkach czytali uczniowie kl. 1c, 1e, 2e, 2f, 3c pod opieką p. I. Karwat, p. M. Rogali, p. A. Stolarczyk i p. A Szykulskiej.
 
Uczennice z kl. 1d: Oliwia Faltyn, Martyna Florczyk, Eliza Wawrzyniak i Julia Wojtyła pod opieką I. Karwat, przygotowały dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 przedstawienia teatrzyku kamishibai. Kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w przedsięwzięciach.
 

Dodaj komentarz