12 maja 2025 odbyło się uroczyste podsumowanie działań prowadzonych w ramach kampanii „Czystość dla Lubina” pod patronatem prezydenta miasta Lubina. W roku szkolnym 2024/25 prowadzone były przez koordynatora akcji: Aldonę Szykulską i eco-wolontariuszy: Olgę Cegiełkę i Wojciecha Habasa – działania proekologiczne w postaci konkursów szkolnych, wystaw prac rysunkowych i oraz selektywnej zbiórki zużytych baterii. Uczniów edukowano na lekcjach podstaw przedsiębiorczości oraz biznesu i zarządzania w zakresie zagrożeń związanych z niezabezpieczonymi zużytymi bateriami dla zdrowia i środowiska człowieka. Motywowano ich do selekcji odpadów. Podczas szkolnej zbiórki zebrano 50 kg zużytych baterii.Dyrektor szkoły Tomasz Radziej wręczył dyplomy i nagrody konkursie na „Projekt Eco-breloczka promującego selektywną zbiórkę zużytych baterii” – Aleksandrze Krawczyk z kl. III e, Marcelinie Nojek z kl. III f i Halynie Naumenko z kl. I d.
Wyróżnienia uzyskali:
- Maria Czajkowska I a
- Patrycja Stojka I c
- Emilia Urbanowicz II b
- Maja Główczyńska III c
- Amelia Skoczyńska III e
- Szymon Gorzelnik II a
- Natalia Nazimek III b
- Aleksandra Krawczyk III e
- Julia Matuszewska III d
- Monika Rej III g
Nagrody dla najefektywniejszego zbieracza baterii i za zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego człowieka otrzymał Mateusz Kapyszewski z kl. I a oraz Nina Cegiełka z kl. II a.
Nagrody dla najaktywniejszej proekologicznie klasy wręczonoklasie III a (wychowawca Grzegorz Wach ) oraz eco – wolontariuszom i uczestnikom akcji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów oraz zbiórki (również tym którzy przekazali baterie anonimowo w ciągu I i II semestru roku szkolnego) i zapraszamy do kontynuowania eko-działań dla Ziemi i nas – jej domowników.




