Sport

II LO w Lubinie od lat jest znane z osiągnięć sportowych swoich uczniów. Zawdzięcza to kompetentnej, lubiącej swoją pracę kadrze, doskonałemu wyposażeniu oraz – przede wszystkim – pasji, jaka charakteryzuje zarówno młodych sportowców, jak i ich trenerów.

Zajęcia sportowe prowadzi 7 nauczycieli. Młodzież może wybierać spośród różnorodnych dyscyplin. Największą popularnością cieszą się: piłka ręczna, siatkówka, koszykówka oraz piłka nożna – również dziewcząt.

Zajęcia odbywają się w przestronnej, nowoczesnej hali, wyposażonej w sprzęt umożliwiający zarówno prowadzenie lekcji wychowania fizycznego, jak też organizację różnorodnych zawodów. Od lat nasza szkoła jest gospodarzem części rozgrywek w ramach corocznej licealiady.

Uczniowie mogą również korzystać z siłowni, a osoby zainteresowane tańcem mają do dyspozycji profesjonalną salę wyposażoną w lustra i sprzęt audiowizualny.

Praca naszych trenerów połączona z zaangażowaniem uczniów daje wymierne efekty. Do trofeów zdobytych przez II LO każdego roku dołączają nowe.