Pielgrzymka Maturzystów!

Jest już tradycją, że maturzyści diecezji legnickiej pielgrzymują do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze w pierwszym dniu wiosny.

Ponad 90 osób z naszego liceum zdecydowało się udać do Częstochowy. Uczniom towarzyszyli: p. Małgorzata Piotrkowska – Dańkowska, p. Marta Szadkowska, p. Natalia Ossowska, p. Iwona Kuriata – Górczyk, p. Ryszard Techmański, p. Tomasz Bób, p. Dorota Witold. 

Młodzi ludzie modlili się przed cudownym obrazem Matki Bożej o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości, o rozpoznanie swojej drogi życiowej, o udane życie.

O godz. 11:00 wysłuchaliśmy konferencji na temat „Przestań się lękać! Możesz więcej.” – o miłości, stawianiu wymagań i drodze do szczęścia. Konferencję wygłosił ks. dr Przemysław Góra, duszpasterz akademicki. Godzinę później uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., której przewodniczył Biskup Marek Mendyk. Przewodnią myślą kazania były słowa z Ewangelii św. Jana „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.

Pielgrzymkę zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach Jasnogórskich.

Wzmocnieni duchowo bierzemy się do nauki!!!

Będzie dobrze!!! 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!

Dodaj komentarz