Dawnych wspomnień czar…

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to jubileusz wyjątkowy, dlatego też 25 października celebrowaliśmy go, powracając do klimatu lat 20-tych i 30-tych. Spektakl pt.”Dawnych wspomnień czar …” obejrzeli zaproszeni goście, dyrekcja, uczniowie szkół lubińskich oraz uczniowie II LO. „Lata dwudzieste, lata trzydzieste kiedyś dla wzruszeń będą pretekstem…” – to słowa pięknej piosenki, które towarzyszyły dzisiejszemu widowisku. Oryginalna scenografia, stroje,recytacje uczniów zachwyciły widzów, a pełne czaru piosenki okresu międzywojennego wykonywane przez uczennice II LO miały niepowtarzalny urok. W spektaklu znalazły się odwołania do trudnych początków rodzącego się państwa polskiego, bujnego życia kulturalnego i codzienności. Uczniowie tworzący widowisko z żywiołowością prezentowali piękne układy choreograficzne, oddając radosny klimat minionych lat.

Spektakl wyreżyserowały pani Lilianna Bartosiewicz i pani Iwona Kuriata-Górczyk.

Zapraszamy do galerii.

Zdjęcia: Wiktoria Piskórz, kl. 1a.

Dodaj komentarz