„Dwójkowe Spotkania” oraz konkurs mody w ramach Dni Niepodległości!

25 października, w ramach cyklu „Dwójkowe Spotkania”, gościliśmy Panią Antoninę Buchtę, Prezesa Związku Sybiraków w Lubinie. Wywiad pt. „Z Syberii do Polski” przeprowadziła p. prof. Olga Stępień i Dawid Kędzierski klasy 3 b. 

W tym też dniu prelekcję na temat: „Sylwetki polskich sportowców” wygłosił p. dr Rafał Szubert z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 26 października, w szkole, można było wysłuchać prelekcji Jakuba Kałuży z klasy b2 „b” pt. „Rozwój filmu w XX-leciu międzywojennym”.

Odbył się także pokaz oraz konkurs mody z XX –lecia zorganizowany przez uczniów naszej szkoły – Karolinę Pomieszcz z kl. 2 e, Andrzeja Sowę z 2 e, Marka Dzedzeja z 2e, Natalię Klotz z 2e, Julię Orkisz z 2e, Alicję Jeż z kl. 1e, Oliwię Dembek z 1e oraz Justynę Maślaną z 2e pod opieką p. prof. Marty Szadkowskiej i p. prof. Ewy Grędy. Do Jury zaproszono: Dyrektora Szkoły, p. prof. Tomasza Radzieja, Wicedyrektor, p. prof. Emanuelę Garnowską, p. prof. Jolantę Komarnicką, p. prof. Olenę Aubek oraz p. prof. Tomasza Bób. Zwycięzcami zostali: Natalia Politowicz z kl. 2e – 1 miejsce, Iwona Dziurla z kl. 1f – 2 miejsce oraz Kornelia Begier z kl. 1c – 3 miejsce.

Podczas konkursu, z piosenkami z tej epoki, wystąpił szkolny chór „Concordia” pod batutą p. prof. Henryka Ziobrowskiego.

Zapraszamy do galerii.

Fot. Natalia Nalepa.

Dodaj komentarz