Recenzja spektaklu „Biesy” – Było warto…

W środę 05. grudnia odwiedziliśmy teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i byliśmy widzami spektaklu pt. ,,Biesy’’ w reżyserii Jacka Głomba. Pomimo tego, że było to nasze pierwsze spotkanie z twórczością F. Dostojewskiego, adaptacja powieści była dla nas przejrzysta. Spektakl opowiadał o życiu na prowincji i rewolucji. Dostojewski zupełnie obnażył zachowania rewolucjonistów i pokazał wnętrza ludzi małostkowych, wykorzystujących innych do swoich planów, ludzi zdolnych do najokrutniejszych zbrodni.   

   

Byliśmy pod wrażeniem gry aktorskiej, dzięki której przeżyliśmy wiele emocji związanych z przedstawieniem. Jednak nie wszystkie koncepcje  teatralne zostały przez nas zrozumiane. Jedną z nich było wprowadzenie telefonu na scenę. Nie współgrało to z resztą sztuki, której wydarzenia odbywały się, gdy te urządzenia nie miały racji bytu.

Scenografia była bardzo pomysłowa, ponieważ zachęcała widza do wyobrażenia sobie miejsca akcji. Kolejną zaletą przedstawienia była odległość widza od aktorów. Usytuowanie trybun na scenie sprawiło, że wszyscy widzieliśmy bardzo dokładnie zaangażowanie aktorów w odgrywanych przez nich postaciach.

Z wielką chęcią odwiedzimy ten teatr ponownie, w oczekiwaniu na porównywalne emocje, do tych, które wywołały  ,,Biesy’’.

                            Zuzanna Kasowska uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie

Recenzja spektaklu pt. „Biesy” F. Dostojewskiego, wystawionego przez Teatr w Legnicy, na który wybrały się klasy 3d. 2b, 2c i 1c w środę 5. XII 2018.

Dodaj komentarz