Dzień Edukacji Narodowej w II LO!

Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadziła klasa 3B, która na początek powitała Szanownych Gości, m.in. Rektora Uczelni Jana Wyżykowskiego, Pana Tadeusza Kierzyka, a także Dyrektora II LO Pana Tomasza Radzieja, Panią Wicedyrektor Emanuelę Garnowską, wszystkich pracowników szkoły.

Nawiązano do powołania KEN (Komisji Edukacji Narodowej) przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 roku. Było to pierwsze ministerstwo oświaty w Europie. Pan Dyrektor Tomasz Radziej wspomniał o trudach zawodu nauczyciela. Wydawać by się mogło, że to, co robią jest proste, ale to tylko pozory. Oni są z nami – uczniami przez prawie pół dnia, uczą nas przydatnych umiejętności, czasami muszą się nawet troszkę zdenerwować, ale to właśnie dzięki Nim wiele osiągamy. Głos zabrał również już były Redaktor tygodnika ,,Wprost”, absolwent naszego liceum, Pan Jacek Pochłopień, wspominając swoje lata szkolne spędzone w II LO. Niegdyś dostał się do mediów przez przypadek na trzy miesiące, ale pozostał w ich środowisku aż do teraz. Naszemu Szanownemu Gościowi wręczono statuetkę z tytułem Honorowego Absolwenta II LO, który raz do roku przyznajemy naszym wyjątkowym Absolwentom, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia.

W trakcie gali dowiedzieliśmy się również, kto w tym roku wygrał Plebiscyt „Stanisławy”.

W kategorii:

– „skarbnica wiedzy” – p. Ewelina Majerczak,

– „ikona stylu” – p. Aldona Szykulska,

– „demon szybkości” – p. Danuta Gołąb

– „oaza spokoju” – p. Liliana Bartosiewicz

– „mistrz ciętej riposty” i „dyscypliny” – p. Maciej Lech

– „nauczyciel roku” – p. Tomasz Bób

Na koniec Przewodnicząca SU, Alicja Jeż, wygłosiła krótką przemowę, a uczniowie rozdali kwiaty nauczycielom.

Jeszcze raz dziękujemy 3b za ciekawą galę i przede wszystkim składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji DEN!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ!

Dodaj komentarz