„Złączyć się z narodem”!

Wypędzeni ze swych domów, stłoczeni ciasno w bydlęcych wagonach. W skrajnych, nieludzkich warunkach przewiezieni tysiące kilometrów tam, gdzie niebo łączy się z ziemią. Traktowani jako wrogi i antysowiecki „element”, gnębieni i upokarzani. Represjonowani, zmuszani do katorżniczej pracy, przez dziesięciolecia. Oni jednak zdołali zachować i przekazać swoim potomkom polską tradycje, wiarę i marzenia o powrocie do kraju swych przodków. To opowieść o potomkach polskich zesłańców wywiezionych do Kazachstanu, których losy i nadzieje na powrót do kraju przedstawia film dokumentalny pt. „Złączyć się z Narodem”.

W projekcji filmu w Polkowicach brały udział klasy 1e, 1d i 2f z wychowawcami Agnieszką Winiarską, Jowitą Jaworską Tomaszem Bób oraz Jolantą Komarnicką, Katarzyną Skibińską i Dyrektorem Tomaszem Radziejem.

Dodaj komentarz