Bliskie spotkanie z kulturą!

Szesnasty stycznia był dla klasy II b dniem bliskiego spotkania z kulturą. Podczas wyjazdu do Wrocławia uczniowie pod okiem p. Emanueli Garnowskiej i p. Iwony Kuriaty-Górczyk mieli okazję zwiedzić Muzeum Narodowe, gdzie mogli odwiedzić m.in. wystawę Cudo-Twórcy, a także zapoznać się ze sztuką polskiego średniowiecza i wieków późniejszych.

Punktem kulminacyjnym programu był wykład na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzony przez dr Dawida Szkołę, autora licznych książek i publikacji naukowych a także wykładowcę Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr Szkoła przedstawił uczniom ewolucję poezji – od awangardy do instapoezji, omawiając temat ten na przykładach utworów artystów zarówno awangardy francuskiej oraz amerykańskiej, jak i tych wieku XXI.

Wycieczka zakończyła się wizytą w Operze Wrocławskiej, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć zachwycający spektakl „Skrzypek na dachu”. Artystyczne kreacje solistów, partie chóralne i dopracowana scenografia sprawiły, że wyjazd ten na długo pozostanie w ich pamięci.

Dodaj komentarz