Europejski Dzień Języków!

W piątek 25.09.2020 obchodziliśmy uroczyście Europejski Dzień Języków.

Drużyny z klas drugich uczestniczyły w warsztatach językowych, na których zapoznali się z językiem migowym, suahili, luganda, hindi i malayalam. Warsztaty prowadzili: Katarzyna Jarkowiec – język migowy Agnieszka Lange – suahili i luganda, Jagoda Legieć – hindi Sarath Kunchan Chandran – malayalam.

Wszystkie drużyny miały okazję sprawdzić się w konkursach językowych.

W kategorii mistrz realioznawstwa wygrały: klasa 2D w składzie Michał Pyś, Oliwia Fąfara, Jakub Dorszy oraz klasa 2 C reprezentowana przez Malwinę Liszkę, Dominikę Krac i Weronikę Gorgoń.

Mistrzami etymologii została drużyna z klasy 2J: Julia Gubczyk, Weronika Krupińska, Bruno Giemza, mistrzami przysłów przedstawiciele klasy 2I : Oliwia Sroka, Jakub Nowak, Wiktoria Słomińska, a w kategorii językoznawstwa wygrała klasa2 H, którą reprezentowali Oliwia Strzałka, Kornelia Pastuszak i Filip Nowak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Dodaj komentarz