XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej!

 
 
 
Dnia 21 czerwca 2021 r., w siedzibie Civitas Christiana we Wrocławiu zostały wręczone nagrody finalistom XXV OKWB z archidiecezji wrocławskiej, diecezji świdnickiej i legnickiej. W tym gronie znalazła się również nasza uczennica – Magdalena Czerep z klasy I d, której serdecznie gratulujemy! Zakresem konkursu była treść Księgi Ezechiela oraz Ewangelii św. Jana, wraz z komentarzami.
 
Z naszej szkoły w zmaganiach wzięło udział 20 osób, z czego 3 reprezentowały naszą szkołę w etapie diecezjalnym. Z powodu obostrzeń konkurs odbywał się w formie zdalnej, za pomocą dedykowanej platformy. Wejście do zdalnego finału ogólnopolskiego wywalczyła Magda. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne zmagania będą mogły odbyć się już tradycyjnie.
 
W spotkaniu uczestniczył bp Jacek Kiciński, który w krótkiej katechezie zwrócił się do młodych, mówił m.in.: Gdybyśmy my, jako ludzie wierzący, w połowie tak się przejęli Słowem Bożym, jak się przejmujemy ludzkim, to inaczej świat by wyglądał – dodał. – My często rozważamy słowo ludzkie, to, co dla nas trudne, bolesne, a przecież Słowo Boże daje odpowiedź na każde egzystencjalne pytanie naszego życia. Na Słowo Boże wszystko się stało, a co się stało, było dobre – dlatego Słowo sprawia w nas Boży niepokój, pragnienie czynienia dobra. Problem polega na tym, że my często chcemy mieć „święty spokój”, dlatego wiele osób nie sięga po Pismo św.
 
Przyszłoroczna edycja konkursu skupi się na Księdze Jeremiasza oraz Listach św. Piotra – zachęcamy do lektury, wzięcia udziału i osiągania kolejnych sukcesów!
 

Dodaj komentarz