Europejski Dzień Języków Obcych!

27.09.2021 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.  W tym roku promocją wielojęzyczności w naszej szkole zajęła się klasa 2d. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie czym różnią się od siebie języki europejskie, jak się zmieniają, jak się do siebie upodabniają i wzajemnie na siebie wpływają.

Zjawisko przenikania anglicyzmów do naszego języka wyjaśniła nam pani Małgorzata Komorowska – lektor j. angielskiego z Państwowej Wyższej Szkoły w Głogowie. Drużyny z klas drugich miały okazję uczestniczyć w warsztatach  językowych z j. ukraińskiego, włoskiego, mongolskiego, hiszpańskiego i portugalskiego. Każdy z prezentowanych języków był na swój sposób wyjątkowy i opowiadał własną historię.

Sporo dobrej zabawy dostarczyła nam zarówno nauka nowych języków oraz pisanie cyrylicą jak i potyczki językowe. Niekwestionowanym zwycięzcą obu konkursów była drużyna z klasy 2d – Małgorzata Kowalik, Magdalena Czerp, Wojciech Podbudzki, Alicja Michalska, Piotr Stachowiak, natomiast drugie miejsce zajęła klasa 2a – Anna Łopacińska, Oliwia Ossowska, Amadeusz Opaliński, Julia Staniszczak2b – Paweł Dziadek, Paulina Sosnowska, Katarzyna Żogalska, Aleksandra Rachwalska, Marta Sobczak.

Zachęceni do zdobywania nowych umiejętności językowych czekamy z niecierpliwością na następne spotkania z ciekawymi językami.

 

Dodaj komentarz