Spektakl „W okupowanej Warszawie”!

 
 
Dzień 22 października miał w naszej szkole wyjątkowy charakter. Dyrektor II LO Pan Tomasz Radziej, Wicedyrektor Pani Emanuela Garnowska, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie spotkali się w auli II LO.
 
Wszystkich zgromadzonych łączyły słowa Jana Pawła II : „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”. Podczas uroczystego spotkania refleksyjnie powróciliśmy do przeszłości związanej z czasem II wojny światowej w spektaklu zatytułowanym „W okupowanej Warszawie”. Uczniowie naszej szkoły przypominali piękne, poetyckie słowa o bohaterstwie, ofiarności miłości i śmierci, tworząc pełen zadumy nastrój. Niezwykła scenografia inspirowana realiami okupowanej Warszawy, stroje, recytacja uczniów, muzyka skłaniały do refleksji nad przeszłością i teraźniejszością.
 
Uczeń naszej szkoły Mariusz Nguyen, stypendysta Fundacji Ocelot oraz uczestnik tegorocznej edycji programu „Mam Talent”, uświetnił uroczystość swoim występem.
 
Opieka artystyczna uroczystości: Pani Lilianna Bartosiewicz, Pani Iwona Kuriata – Górczyk.
 

Dodaj komentarz