„Biochemiczne Podstawy Zdrowia”!

Kolejny wykład z cyklu „Biochemiczne Podstawy Zdrowia”, w najbliższą sobotę o 9:30! Wykład poprowadzi dr Maria Stasiuk-Wacławczyk z Wydziału Biotechnologii UWr. Tematem spotkanie będzie „Woda w ciele człowieka: czy tylko rozpuszczalnik dla innych cząsteczek?”.

Woda stanowi ok. 60% masy ciała człowieka, co oznacza, że w organizmie osoby ważącej przykładowo 70 kg znajdują się jej aż 42 litry. Towarzyszy nam na co dzień, sięgając po kolejna szklankę mineralnej, soku czy innego napoju nie myślimy o tym, jakie są jej losy w organizmie i jakie pełni w nim funkcje. Podczas wykładu opowiemy, w jaki sposób woda jest wchłaniania w jelitach, jak dociera do pojedynczych komórek, czy można przewodnić organizm i jakie będą tego konsekwencje oraz jakie funkcje pełni woda zarówno w całym ciele, jak i na poziomie molekularnym.  

Link do spotkania:

Dodaj komentarz