Jak radzić sobie ze stresem?

 
W dniu 15 listopada gościliśmy w naszej szkole panią Donatę Kaczkowską, psychologa i psychoterapeutę Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubinie. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie klas trzecich maturalnych mieli okazję dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem. Wśród skutecznych sposobów, prelegentka wymieniła techniki oddechowe, przyjmowanie witamin z grupy B oraz magnezu, a także śmiech, spotkania ze znajomymi i ruch na świeżym powietrzu. Pani psycholog zdecydowanie nie zaleca oglądania ponurych filmów i słuchania ciężkiej muzyki. Stanowczo odradza też spożywanie cukru, który tylko pozornie stanowi odżywkę dla mózgu. Sam w sobie jest uzależniającym narkotykiem. Powoduje zapał do pracy tylko na chwilę, a po niej nasza energia spada i potrzebujemy kolejnej dawki. Zdrową alternatywą będą węglowodany złożone. I tutaj ogromne znaczenie ma owsianka. Jest pełna cennych, wyżej wspomnianych witamin i dostarcza zdrowego „paliwa” dla naszego mózgu.
 
Podczas spotkania, pani psycholog poradziła również, aby nie zamartwiać się, kiedy wpadnie ocena niedostateczna. Świat się przecież nie zawali, a ocenę można poprawić : )
 
Pani psycholog dziękujemy za cenne wskazówki. Na pewno z nich skorzystamy !

Dodaj komentarz