Amatorska inscenizacja „Wesela” – 3E!

 
 
W poniedziałek, 6 grudnia, w sali 03 rozbrzmiała muzyka – odbyła się tam bowiem amatorska inscenizacja „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Uczniowie klasy 3 „e” przygotowali stół pełen rozmaitości i przebrawszy się w kostiumy, odczytali wybrane sceny z dramatu oraz zatańczyli chocholi taniec. Wszystko to w towarzystwie Pani i Pana Dyrektora, Wychowawcy i pod czujnym okiem profesor Małgorzaty Piotrkowskiej.
 
Zaproszeni goście częstowali się jedzeniem, przypatrywali występom uczniów, ale i sami zostali włączeni w spektakl. To wydarzenie było praktyczną lekcją dotyczącą „Wesela”, a zainicjowana rozmowa dotycząca wniosków płynących z dramatu, uwydatniła jego treść i problematykę w świadomości uczniów. Potem odbyły się tradycyjne polskie poprawiny wypełnione tańcem, weselnym gwarem i rozmowami.
 
 

Dodaj komentarz