Nasze Talenty – Nikola Smyk, uczennica klasy 2d!

„Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką.”

Nikola uwielbia tańczyć, a jej pasją od kilku lat jest taniec współczesny. Ten taniec jest mieszaniną wielu tańców jak na przykład: taniec nowoczesny, jazzowy, a nawet niektóre z tańców towarzyskich. W choreografii tańca współczesnego mogą mieć także miejsce elementy akrobatyki. Jego głównym źródłem jest jednak taniec klasyczny, czyli balet. Nikola kocha ten taniec za nieskrepowaną wolność ruchów i swobodę wykonawczą, a uczy się go tańczyć od 5 lat w Akademii Avatara w Legnicy. Doświadczenie zdobywa biorąc udział w wielu projektach artystycznych. Ma na swoim koncie również liczne osiągnięcia, to między innymi 1 miejsce w zawodach tanecznych w Żarach w kategorii solo, 2 miejsce w kategorii formacje, 3 miejsce w kategorii formacje we Wrocławiu i wiele innych.

Dodaj komentarz