XX Olimpiada Lingwistyki Matematycznej!

 
 
Miło nam poinformować, że uczennice klasy 3c Weronika Gorgoń i Malwina Liszka, jako jedyne osoby z Lubina zakwalifikowały się do etapu okręgowego XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej 2021/22.Drugi etap konkursu odbędzie się 26 lutego 2022r.
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej organizowana jest od roku szkolnego 2004/05 przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Fundację Matematyków Wrocławskich i Stowarzyszenie Lingwistyki Rekreacyjnej. Udział w Olimpiadzie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez oraz standardowa szkolna wiedza językoznawcza.

Dodaj komentarz