Komunikatywny Europejczyk!

 
 
W środę 16 marca w naszym Liceum już po raz trzynasty gościliśmy utalentowanych językowo uczniów z naszego rejonu. 78 osób znów walczyło o tytuł „Komunikatywnego Europejczyka”. Dwujęzyczny konkurs stworzony i przygotowywany przez nauczycieli języków obcych II LO cieszy się coraz większą popularnością. Oprócz satysfakcji i nagród zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych mogą liczyć na dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich, ponieważ nasz konkurs został wyróżniony i wpisany na listę zawodów uznanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
 
W etapie międzyszkolnym rywalizują najlepsi młodzi poligloci wyłonieni w szkolnych eliminacjach, gdyż każdą placówkę reprezentować może maksymalnie 5 uczestników. W II LO w etapie szkolnym uczestniczyło 30 osób, wśród których najlepsi okazali się uczniowie klasy językowej – III i:
 
– Adrianna Chojnacka
– Filip Nowak
– Natalia Wadowska
– Mikołaj Ozga
– Julia Karwan
 
Mocno trzymaliśmy za was kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki 🙂

Dodaj komentarz