„Norwidiana” w II LO!

Rok 2021 przeminął pod patronatem literackim Cypriana Kamila Norwida – wybitnego poety, dramatopisarza, prozaika i myśliciela, a także artysty sztuk pięknych. Również w naszej szkole odbył się panel dyskusyjny poświęcony twórczości jednego z Wielkiej Czwórki artystów romantycznych.
 
Uczniowie klasy 2 „d, „3 „d” oraz 3 „e” podzielili się efektami namysłu nad wielowymiarową twórczością Norwida i jej recepcją. Różne stylistyki, narracje i narzędzia posłużyły prezentacji artystycznego fenomenu autora dzieł takich jak „Promethidion” czy „Moja Piosnka II”.
 
W programie, oprócz wykładów, które przygotowały Pani profesor Piotrkowska, Pani profesor Majerczak wraz z uczniami: Filipem Nowakiem (3 „i”), Hanną Serafin, Wiktorią Knull i Oliwią Szlachtą (3 „e”), warsztatów i ekspozycji grafik Norwida, znalazł się koncert- bogaty w recytacje i występy solistów w tym naszej absolwentki Patrycji Kosior.
 
Norwidiana rozwinęła uczniów erudycyjnie i obudziła w nich refleksję na temat tego zapomnianego, niezrozumianego wieszcza.
 
 

Dodaj komentarz