Warsztaty z języka joruba i hindi!

W dniu 20.04.2022 gościliśmy w naszej szkole studentki Uniwersytetu Wrocławskiego, pochodzące z Nigerii i Indii, które przeprowadziły warsztaty z języka joruba i hindi. Język joruba to jeden z nigero-kongijskich języków Afryki Zachodniej używany w takich krajach jak Nigeria, Benin, Togo, ale także na terenie USA i Wielkiej Brytanii. W sumie posługuje się nim na świecie ok. 20 milionów ludzi. Język hindi to jeden z czterech najczęściej używanych języków na świecie. Mówi nim ponad 350 milionów ludzi w Indiach, gdzie hindi jest językiem urzędowym. Hindi to także styl życia, smaki i przyprawy. To mieszanka wybuchowa, która jest niewątpliwie warta poznania.

Uczniowie klasy 2d, 2a i 3c mieli możliwość zapoznać się z podstawowymi zwrotami w obu językach, przenieść się z naszymi gośćmi w świat egzotyki i orientu, poznali bogate tradycje kulturowe Jorubów i Hindusów. Było wspólne śpiewanie i mnóstwo zabawy przy pierwszych próbach nauki obu języków.

 

Dodaj komentarz