„Chciałbym zostać marynarzem….” !

„Chciałbym zostać marynarzem….” – to nie tylko fragment piosenki, ale często również chłopięce marzenie Kapitan żeglugi wielkiej – Jakub Bartecki, absolwent naszego Liceum, konsekwentnie realizował postawiony sobie cel i dziś steruje wielkie jednostki po morzach i oceanach.

We wtorek mieliśmy ogromną przyjemność gościć naszego byłego ucznia i wysłuchać prelekcji na temat drogi zawodowej marynarza. Pan Jakub Bartecki dokładnie i ciekawie opowiedział nam o swojej pracy. Klasy IIe i IIIc miały również okazję poznać opinię prawdziwego marynarza na temat stereotypów dotyczących tego zawodu. Już teraz wiemy, czy marynarze jedzą tylko ryby, czy muszą
świetnie pływać, czy mają dziewczynę w każdym porcie i czy boją się piratów.

Bardzo dziękujemy za to miłe i inspirujące spotkanie.

Jesteśmy dumni, że absolwenci naszego liceum odnoszą sukcesy w dziedzinach nawet tak odległych dla naszego rejonu. Cieszymy się, że ciepło wspominają naszą szkołę i znajdują czas, aby nas odwiedzić. Życzymy panu kapitanowi wielu sukcesów! AHOJ! TAK TRZYMAĆ!!!