Wycieczka integracyjna 1d!

11 października uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią panią Martą Szadkowską i opiekunami: panią Natalią Ossowską i Dorotą Jonc-Paszkiewicz wyruszyli na wyczekiwaną wycieczkę integracyjną w Góry Sowie.

Mieliśmy szczęście, bo tego dnia było prawdziwe babie lato. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam od rana, nic dziwnego więc, że humory dopisywały już w autokarze. Okazało się, że w klasie biologiczno-chemicznej kryją się również artystyczne talenty i radosne śpiewy rozbrzmiewały przez całą drogę do Zagórza Śląskiego.

Dzięki Pani przewodnik Marioli Welter-Radziej mieliśmy możliwość nie tylko poznać historię Zamku Grodno, ale również podziwiać piękny jesienny krajobraz pełen kolorowych liści w tym malowniczym regionie. Spacer brzegiem Jeziora Bystrzyckiego, przejście po wiszącej kładce i zaporze był prawdziwą odskocznią od szkolnej rutyny i dostarczył nam wszystkim miłych wrażeń. Dotarliśmy również do Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu , które nie jest takim typowym centrum informacji, bo oprócz możliwości pozyskania wiedzy na temat regionu, można tam również zobaczyć … ryby: w całkiem sporej wielkości akwarium pływają sobie m.in. sumy, sandacze i karpie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze Kościół Pokoju w Świdnicy. To największa drewniana świątynia w Europie i zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Mimo że krótki, bo tylko jednodniowy, nasz wyjazd w góry okazał się świetnym sposobem nie tylko na integrację klasy, ale też na aktywne poznanie pięknych zakątków naszego regionu.