Finał ITGrA!

W październiku i listopadzie 2022 r. nasz dziewczęcy zespół z II LO brał udział w programie ITGrA organizowanym przez Capgemini Polska. To przedsięwzięcie mające na celu pokazanie przedstawicielkom pięknej płci, że branża IT to przestrzeń, w której również mogą realizować swoją karierę.

Osiem wspaniałych: Paulina Kogut, Zuzanna Kruczkowska, Zuzanna Jazy, Katarzyna Dym, Julia Davis, Katarzyna Żogalska, Magdalena Czerep i Paulina Sosnowska aktywnie brało udział we wszystkich spotkaniach. Trzy z nich odbyły się w formule online, a jedno stacjonarnie we Wrocławiu w biurowcu Capgemini, gdzie dziewczęta mogły „w realu” zobaczyć gdzie i jak pracują specjaliści z tej branży.

Zwieńczeniem projektu było spotkanie w Opolu, na Politechnice Opolskiej, gdzie przeprowadzony został konkurs IT Diamonds. Przez 4 godziny 13 drużyn z całej Polski projektowało aplikację umożliwiającą zorganizowanie szkolnego kiermaszu w trybie online. Rezultaty swojej pracy prezentowano następnie na forum uczestników i zaproszonych gości w auli Wydziału Wychowania Fizycznego Politechniki Opolskiej. Trzy najlepsze drużyny zostały szczególnie nagrodzone. Niestety nie znaleźliśmy się wśród nich, ale padło wiele słów uznania pod naszym adresem, m.in. za 100 procentową frekwencję w trakcie warsztatów trwających przez 4 soboty, a nagrodę specjalną za szczególną aktywność otrzymała Paulina Sosnowska. Wszyscy uczestnicy, opiekunowie drużyn i szkoły otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki.

Miło było nam spotkać dr inż. Annę Zatwarnicką z Katedry Informatyki (Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej), która na forum wspomniała, że jest także absolwentką naszego liceum.

Dziękujemy Capgemini za zorganizowanie tegorocznej edycji ITGrA, będziemy bardzo miło wspominać ten czas, a nabyte doświadczenie z pewnością przyda się w przyszłości.

Ps. JESZCZE RAZ GRATULACJE DLA: Pauliny Kogut, Zuzanny Kruczkowskiej, Kasi Żogalskiej, Zuzanny Jazy, Kasi Dym, Julii Davis, Pauliny Sosnowskiej i Magdaleny Czerep za godne reprezentowanie II LO w Lubinie!

 

Dodaj komentarz