Odkryj prawdę świąt!

Przygotowując się do uroczystości Narodzin Jezusa, młodzież z 2 LO przygotowała Jasełka oparte o własny scenariusz. Dialogi i scenki przeplatane kolędami nawiązywały do współczesności i do szczególnych osób związanych z Bożym Narodzeniem, Wcieleniem Syna Bożego.

Wcielenie Słowa to najcudowniejsza ingerencja Boga w historii ludzkości dająca nadzieję, że wciąż w człowieku jest siła i mądrość do zgody, pojednania, pokoju, miłości, szacunku, dobra….

Uczniowie z klasy I G – przedstawiając Jasełka oraz zorganizowana przez Siostrę Elżbietę Scholka i zespół muzyczny przypomnieli wartość i cudowność świąt Narodzin Jezusa, które w obecnych czasach zostało zastąpione tzw. „magią świąt”, czyli udawaniem, że prezenty, światełka, wyrośnięci krasnale, choinka zastępują potrzebę szczerości, uczciwości, otwarcia się na drugiego człowieka, zauważenie innych oraz zadbanie o człowieczeństwo, prawdę.

Życzenia Organizatorów Jasełek:

„Pokój zamieszka, kiedy Bóg przybędzie, czas Narodzin Jezusa niech umocni w nas otwartość serca, byśmy mogli wprowadzać pokój tam gdzie go brak. Życzę odwagi i mądrości oraz wytrwałości, aby na nowo odkryć, że zostaliśmy uzdolnieni do życia prawdziwą miłością.

A pamiętając, że Bóg Ojciec jest dobry, zaprasza do przyjęcia Jezusa, który jako Bóg staje się człowiekiem, do swojego serca i codziennego życia, chciejmy odkryć na nowo prawdę Wcielenia Słowa, aby Rodzina stała się wspólnotą szanujących się wzajemnie Dzieci Bożych.”