Wizyta absolwentów w mundurach!

Dnia 3.04.2023r. mieliśmy okazję gościć absolwentów naszego liceum sierżanta podchorążego Oskara Jakubowskiego oraz sierżanta podchorążego Dominika Wronę.

Obecnie nasi goście kończą  Akademię Wojski Lądowych  im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Przybyli do nas, aby zaprezentować swoją uczelnię  i przedstawić ofertę edukacyjną AWL. Podchorążowie przedstawili program dalszego kształcenia, zachęcając uczniowie klas maturalnych do wybrania tej uczelni. Sierż. pchor. Oskar Jakubowski oraz sierż. pchor. Dominik Wrona poinformowali naszych uczniów jakie przedmioty brane są pod uwagę podczas rekrutacji i na czym warto się skupić. Była możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z naszymi gośćmi.

Maturzyści naszego liceum podejmują aktualnie bardzo ważne decyzje, dotyczące wyboru przedmiotów rozszerzonych i dalszej drogi kształcenia. Być może niektórzy z nich planują swoje losy zawodowe związać z wojskiem. Wizyta podchorążych, absolwentów naszej szkoły była dobrą okazją, aby przekazać uczniom naszego liceum wiele cennych informacji dotyczących zasad rekrutacji oraz warunków i życia w Akademii Wojsk Lądowych.