Kochane Uczennice i Uczniowie klas 4,

Wielkimi krokami zbliża się egzamin maturalny, więc z całego serca chcielibyśmy powiedzieć Wam, że trzymamy za Was kciuki i w Was wierzymy 🙂.

Przed Wami ważny moment w życiu, więc to normalne, że możecie czuć stres i lęk (my sami go czujemy na myśl o Waszych maturach). Pamiętajcie, że egzaminy to tylko jedno z wielu wyzwań, które będziecie mieli do pokonania w życiu. Teraz macie szanse udowodnić, że potraficie pokonać trudności i osiągnąć swoje cele.

Afirmacje są to mentalne komunikaty do samych siebie, są to zdania, które potwierdzają i wzmacniają nasze myśli. W momencie, gdy są one negatywne zwiększają one poziom lęku. Jednak gdy postaramy się je przeformułować na pozytywne wpływają na większe poczucie spokoju. Zmieńcie swoje myśli z „Nie uda mi się” na „Dam z siebie wszystko na maturze” 🙂. Pamiętajcie, że afirmacje powinny iść w parze z Waszym działaniem (np.: uczeniem się, powtórkami).

Trzymajcie głowę wysoko, uwierzcie w siebie i swoje umiejętności (które przez wiele lat kształtowaliście wraz z nauczycielami), ponieważ macie przed sobą świetlaną przyszłość, pełną możliwości i sukcesów.

Powodzenia,
Grono pedagogiczne II LO