Święto Niepodległości w II LO!

10 listopada w naszej szkole odbył się w sposób szczególnie upamiętniający obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na korytarzach szkolnych można było odczuć patriotyczną atmosferę dzięki plakatom przygotowanym przez naszych uczniów.

Na auli odbył się uroczysty apel, który został poprowadzony przez Olgę Cegiełkę i Gracjana Kochana, przeplatając wystąpienia uczniów:
* Wiktoria Lambert – „Mazurek dąbrowskiego” Józef Wybicki
* Olimpia Kościelna i Oliwia Swereda – „Cisza modlitwa katyńska” Mateusz Mijal
* Daria Wilk – „Biały Krzyż” Czerwone Gitary
* Dziewczyny z 2a – „Szara Piechota” Piotr Szczepanik
* Zofia Tokarz – „Niepodległa, Niepokorna” Janusz Szczepkowski
* Adrianna Staszkiewicz – „Taki kraj” Jan Pietrzak *Natalia Szumlanska, Wiktoria Zawadzka – „Dziś idę walczyć, Mamo!” Andrzej Szczepański
* Paulina Techmańska, Gosia Marciniak – „Valse, Op. 69 No. 2” Fryderyk Chopin
* Agata Gągorowska – fragment „Reduty Ordona” Adam Mickiewicz
* Michał Gałczyk – „Rota” Maria Konopnicka
* Anjeli Singh – „O Mój rozmarynie” Krzysztof Krawczyk

10 listopada w naszej szkole był wyjątkowo udany. Wspólnie uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pamiętając, że suwerenność kraju wiąże się z wolnością, która jest dana każdemu człowiekowi.